Piątoligowe derby dla Tarnovii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piątoligowe derby dla Tarnovii

Efektowna wygrana Tarnovii w meczu derbowym z Metalem Tarnów, zwycięstwa trzecioligowych drużyn Unii Tarnów i TS Iskra Tarnów oraz grającej w klasie „A”, Iskry Tarnów oraz porażka piątoligowych rezerw „Jaskółek”, to dorobek tarnowskich zespołów występujących w seniorskich ligach piłki nożnej.

Radość piłkarzy Tarnovii

Po drugie w tym sezonie zwycięstwo w trzeciej lidze sięgnęli piłkarze Unii Tarnów. W domowym meczu pokonali oni 2-0 (1-0) Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski, dzięki czemu awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli. Pierwsza bramka padła w 35 min, gdy Piotr Łazarz wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Dominiku Wardzale. Wygraną „Jaskółek” po kontrze w doliczonym czasie gry (90+4 min) przypieczętował natomiast Piotr Kron.

Drugą wygraną w drugim meczu trzeciej ligi kobiet odniosły piłkarki TS Iskra Tarnów. Tym razem w domowym meczu pokonały one 2-1 (0-1) Naprzód Sobolów. Jedyna do przerwy bramka padła w 10 min po strzale Justyny Zelek. Po przerwie między słupki dwukrotnie trafiła natomiast (50 oraz 90+1 min) Karolina Piwowarczyk. Po dwóch kolejkach tarnowianki zajmują trzecie miejsce w tabeli.

W piątej lidze, na stadionie przy ul. Warsztatowej doszło do derbowego pojedynku między Metalem Tarnów, a Tarnovią. Zdecydowanie więcej powodów do radości mieli po nim zawodnicy Tarnovii, którzy wygrali 5-1 (1-1). Pierwszą bramkę dla gości zdobył w 12 min Igor Król, a jeszcze przed przerwą (28 min) do remisu doprowadził Bartłomiej Jesionka. Po zmianie stron piłkę z siatki wyjmował już tylko bramkarz Metalu. Kolejno pokonywali go: Piotr Witek (48 min), Krzysztof Kucharczyk (78 min), Kacper Kołodziej (85 min) oraz Przemysław Bury (88 min). Po tej wygranej, Tarnovia awansowała na piąte miejsce, a Metal spadł na szóste.

Unia II Tarnów w starciu piątoligowych beniaminków zagrała na wyjeździe z LKS Szaflary. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w 51 min bramkę dla miejscowych zdobył wprowadzony na boisko po przerwie Mateusz Otręba. W 81 min z rzutu karnego wyrównał wprawdzie Mateusz Michalik, ale w 90 min gola na wagę trzech punktów dla ekipy z Podhala zdobył Mateusz Otręba. Porażka ta zepchnęła „Jaskółki” na ostatnią lokatę w tabeli.

Tarnowska Iskra pierwszy w tym sezonie mecz przed swoją publicznością uczciła efektowną wygraną 5-0 (4-0) z WKS Siemiechów.  Pierwsze dwie bramki dla gospodarzy zdobył (9 i 16 min) Bartłomiej Jarmuła. Potem rolę snajpera przejął Patryk Krawiec, wpisując się na listę strzelców w 19 i 41 min. Wynik meczu ustalił w 62 min Miłosz Mosio. Po trzech kolejkach, Iskra zajmuje siódme miejsce.