Piąty z rzędu mecz bez porażki futsalistów Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piąty z rzędu mecz bez porażki futsalistów Unii

W siódmej kolejce spotkań o punkty w południowej grupie pierwszej ligi futsalu, Unia Tarnów zmierzyła się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z GKS Futsal Tychy. Gospodarze wygrali 8-5 (4-2), przedłużając do pięciu serię meczów bez porażki. Było to zarazem trzecie kolejne zwycięstwo beniaminka w swojej hali.

Mecz futsalu: Unia Tarnów - GKS Futsal Tychy

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli goście, obejmując w 2 min prowadzenie po strzale Marka Kołodziejczyka. Odpowiedź „Jaskółek” była szybka, w 7 min na listę strzelców wpisali się najpierw Mateusz Mroczka, a chwilę później Konrad Podobiński. W 11 min do drugiego tego dnia remisu doprowadził Grzegorz Migdał. Na przerwę oba zespoły zeszły jednak przy dwubramkowym prowadzeniu Unii. W 13 min między słupki trafił bowiem Tomasz Grzesiak (na zdjęciu), a cztery minuty później jego osiągnięcie powtórzył Tomasz Armatys.

Początek drugiej połowy znów należał do zespołu ze Śląska. W 25 min kontaktową bramkę strzelił Tomasz Bernat, a sześć minut później po uderzeniu Michała Słoniny było 4-4. W 33 i 34 min swoją odpowiednio drugą i trzecią bramkę zdobył Tomasz Grzesiak, a wygraną Unii przypieczętował Mateusz Mroczka, dwukrotnie w 39 min pokonując bramkarza gości. Wynik meczu ustalił – również w 39 min – Marek Kołodziejczyk.

Unia: Jakub Wałach – Tomasz Grzesiak 3, Mateusz Mroczka 3, Konrad Podobiński 1, Wojciech Przybył oraz Dominik Strzelecki – Tomasz Armatys 1, Konrad Fryś, Piotr Jodłowski, Adrian Pasek, Michał Sieńczak, Konrad Stańczyk, Dominik Wardzała, Damian Wolański.

Wygrana z tyskim zespołem dała ekipie trenera Jakuba Drwala awans na czwarte miejsce w tabeli. Do plasującego się na drugiej pozycji Heiro Rzeszów, tarnowianie tracą tylko dwa punkty.