Piąty z rzędu mecz bez straty seta - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piąty z rzędu mecz bez straty seta

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w tym sezonie siatkarki UKS Jedynka Tarnów rywalizujące o punkty w pierwszej lidze małopolskiej kobiet. W szóstej kolejce, grające przed własną publicznością tarnowianki pokonały Trefl Proximę II Kraków, umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli.

Mimo że był to mecz „na szczycie”, gdyż krakowianki przed przyjazdem do Tarnowa doznały tylko jednej porażki i plasowały się na drugim miejscu w tabeli, nie dostarczył on kibicom zbyt wielu emocji. Przewaga podopiecznych trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby była bowiem wyraźna, a w drugim secie wręcz miażdżąca. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0 (25-20, 25-12, 25-21) dla UKS Jedynka Tarnów. Była to piąta z rzędu wygrana tarnowianek bez straty seta.

- Wszystkie dziewczyny zagrały naprawdę dobre spotkanie, a na szczególne wyróżnienie zasłużyły Natalia Cieśla i Weronika Wyroba. Mocną naszą stroną była zagrywka i to cieszy, gdyż ten element bardzo dobrze funkcjonuje w kolejnym już meczu. Cieszyć musi również fakt, że dziewczyny konsekwentnie realizowały nasze założenia taktyczne. Na pewno ta gładka wygrana z wiceliderem nastraja optymistycznie przed kolejnymi czekającymi nas meczami – mówi Urszula Świerczek.

UKS Jedynka: Weronika Wyroba, Natalia Cieśla, Katarzyna Bardo, Zuzanna Stachura, Julia Stachura, Daria Starzyk, Barbara Gębiś (libero) oraz Karolina Walasek, Gabriela Stachura, Dominika Małek, Kamila Skrzyniarz i Karolina Tyrka (libero).