Pięć medali Patrycji Wojnarowskiej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięć medali Patrycji Wojnarowskiej

Patrycja Wojnarowska z Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych Start wywalczyła pięć medali w rozegranym podczas weekendu w Łodzi I Ogólnopolskim Mitingu Pływackim Osób Niepełnosprawnych.

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, pokonała w Łodzi wiele reprezentantek kraju, medalistek imprez światowych i europejskich, przygotowujących się do Mistrzostw Świata, które na przełomie listopada i grudnia rozegrane zostaną w Meksyku. Największy sukces odniosła w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym, w którym zajęła pierwsze miejsce. Na dystansach 50 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem dowolnym reprezentantka TZSN Start wywalczyła drugie lokaty, a w wyścigach na 50 i 400 metrów stylem dowolnym zdobyła brązowe medale. W klasyfikacji generalnej, tarnowianka uplasowała się na trzecim miejscu.

Szesnastolatka w Tarnowa trenuje pięć razy w tygodniu na basenie oraz dwa razy w tygodniu. Zajęcia te odbywają się na obiektach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, a prowadzą je Aneta Michalska Perkowska i Maciej Perkowski. – Występ mojej podopiecznej w Łodzi jest bardzo dobrym prognostykiem przed czekającym ją startem w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski seniorów, które w dniach 24-26 listopada rozegrane zostaną w Szczecinie. Patrycja jest bardzo zdolną, utalentowaną i pracowitą zawodniczką i niezwykle się cieszę, że wreszcie mam swoją następczynię – mówi wielokrotna mistrzyni Europy, wicemistrzyni świata i brązowa medalistka Paraolimpiady w Sydney, Aneta Michalska-Perkowska.