Pięć medali dla tarnowian - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięć medali dla tarnowian

W sobotę na ściance wspinaczkowej w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie rozegrane zostały zawody Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Przedstawiciele tarnowskich klubów wywalczyli w nich pięć medali.

Puchar Europy Juniorów we wspinaczce sportowej

W zmaganiach młodzieżowców wysoką formę potwierdziły siostry Aleksandra i Natalia Kałuckie. Reprezentantki AZS PWSZ Tarnów zajęły dwa pierwsze miejsce – pierwsza była Aleksandra, druga Natalia – osiągając przy okazji bardzo dobre czasy. Obie tarnowianki już w tym tygodniu udadzą się do Moskwy, gdzie walczyć będą nie tylko o medale Mistrzostw Europy seniorów, ale i o kwalifikację olimpijską na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Dorobek tarnowskich zawodników uzupełniły trzy medale brązowe. W rywalizacji młodzieżowców na najniższym stopniu podium stanął Konrad Gruszka z AZS PWSZ Tarnów, uzyskując wynik 6.83 s. W zmaganiach juniorek trzecie miejsce wywalczyła Kinga Pałka z Pałacu Młodzieży Tarnów, natomiast wśród juniorów młodszych na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Oskar Szalecki ze Sportivy Tarnów, który wynikiem 7.78 s ustanowił nowy rekord życiowy.

Na czwartych miejscach uplasowała się dwójka innych zawodników Sportivy: juniorka Daria Nawój oraz młodzieżowiec Bartłomiej Podlewski. Na pocieszenie zostały im nowe rekordy życiowe – odpowiednio 10.76 s oraz 7.03 s. Gorzej powiodło się ich klubowej koleżance, Alicji Nowak, która rywalizację w kategorii juniorek młodszych zakończyła na ostatniej, siódmej, pozycji.

Ze względu na pandemię koronawirusa, zawody miały skromniejszą obsadę niż poprzednie edycje PEJ rozgrywane w naszym mieście. Tym razem oprócz reprezentantów Polski, do Tarnowa przyjechali tylko zawodnicy z Czech i Ukrainy. Miejscami na podium podzielili się natomiast wspinacze z Ukrainy (10 medali) oraz Polski (8 medali). Oficjalne wyniki Pucharu Europy Juniorów dostępne są na stronie: https://www.ifsc-climbing.org/index.php/world-competition/calendar

Organizatorami PEJ byli: Sportiva Tarnów i AZS PWSZ Tarnów, a patronat honorowy nad nim objął prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela. Pucharowe zmagania organizowane były przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego oraz współfinansowane z budżetu miasta Tarnowa. Powtórkę zawodów obejrzeć można na stronie: https://starnowa.tv/puchar-europy-juniorow-we-wspinaczce-na-czas-2020-transmisja-live/