Pięć medali judoków - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięć medali judoków

Z pięcioma medalami z ostatniego w tym półroczu Pucharu Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w judo wrócili tarnowscy zawodnicy. Trzy krążki wywalczyli judocy Błękitnych-MPEC, a dwa MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Zawody rozegrano w Opolu.

Złoto trafiło do Bartłomieja Jurkiewicza (w kategorii do 73 kg), który stoczył sześć pojedynków, wygrywając wszystkie przed upływem regulaminowego czasu. W wadze do 81 kg złoty medal wywalczył też Arkadiusz Dziarmaga. Z brązowym medalem do domu wróciła z kolei młodsza siostra Arka - Klaudia.

Bardzo dobrze spisali się także zawodnicy Pałacu Młodzieży. W wadze do 70 kg na drugim stopniu podium stanęła wracająca po ciężkiej kontuzji Magdalena Górska. Natomiast w kategorii wagowej do 55 kg na trzecim miejscu uplasował się Dominik Duź.

Pucharem Polski w Opolu tarnowscy judocy zakończyli okres startowy w sezonie wiosennym.