Pięć medali karateków w Mistrzostwach Europy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięć medali karateków w Mistrzostwach Europy

Wspaniałym sukcesem zawodników Tarnowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate zakończył się start w Mistrzostwach Europy kadetów, juniorów i młodzieżowców w Pradze. Nasi karatecy wywalczyli w nich pięć medali - złoty, srebrny oraz trzy brązowe – w kumite.

Największy sukces osiągnęła w stolicy Czech Natalia Korzec, zdobywając złoty medal w wadze do 65 kg. Tarnowianka rozstrzygnęła na swoją korzyść wszystkie walki – w półfinale pokonała Bettinę Gorog z Węgier, w pojedynku o mistrzostwo zwyciężyła natomiast Litwinkę, Viktoriję Zibarovą.

Ze srebrnym medalem wróciła z Pragi, występująca w wadze 60 kg Agnieszka Ząbek. Do finału awansowała pokonując Mariię Lobzen z Ukrainy, w walce o złoty medal uległa natomiast Szwedce, Mirjam Bjorklund.

W tej samej kategorii wagowej na najniższym stopniu podium stanęła Daria Starzec. Brązowe medale wywalczyli ponadto: Miłosz Adamczyk oraz Sebastian Fudalej (obaj w wadze 80 kg). Z wyjątkiem występującego w kategorii wiekowej do lat 18, Miłosza Adamczyka, pozostałe medale przedstawiciele Tarnowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate wywalczyli w kategorii do lat 21. Opiekunami tarnowskiej ekipy byli Wojciech Hajduk oraz Krystian Bajan. – Rezultaty uzyskane w Pradze pokazują, że możemy walczyć na najwyższym poziomie. Jest to z pewnością dobry prognostyk na przyszłe lata – mówi prezes TKS Kyokushin Karate, sensei Janusz Wdowiak.