Pięć medali lekkoatletów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięć medali lekkoatletów

Z pięcioma medalami Mistrzostw Polski AZS Juniorów wrócili z Białej Podlaskiej młodzi lekkoatleci Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie. Zawody te były również pożegnaniem Damiana Tarczonia, który będzie kontynuował swoją karierę w Krakowie.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Damian Tarczoń w skoku w dal oraz Mateusz Różański w trójskoku. Srebrny medal wywalczyła Dominika Gąsiorowska w biegu na 2000 metrów z przeszkodami, a brązowe krążki przypadły w udziale Weronice Brachucy w biegu na 1500 m oraz Mateuszowi Różańskiemu w skoku w dal. Wszyscy medaliści są podopiecznymi trenera Jarosława Wałaszka.

Na piątym miejscu zawody ukończyła sztafeta 4x400 m juniorów, biegnąca w składzie Mateusz Jewuła, Damian Tarczoń, Bartosz Jarmuła i Michał Opocki. Tarnów reprezentowali także podopieczni trenera Piotra Kuczka: Przemysław Tarchała w biegu na 110m przez płotki, Kamil Kubala w biegach na 100m i 200m, Mateusz Jewuła w biegu na 100m. W klasyfikacji klubów reprezentacja klubu z Tarnowa zajęła VI miejsce w Polsce, wygrywając m.in. z drużynami AZS Gdańsk, AZS Biała Podlaska czy AZS Gorzów.

Żegnający się z AZS PWSZ  Damian Tarczoń jest członkiem kadry narodowej juniorów i wielokrotnym medalistą mistrzostw kraju i w skoku w dal i trójskoku