Pięć medali pięściarzy w finałach OOM - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięć medali pięściarzy w finałach OOM

Z pięcioma medalami wrócili tarnowscy zawodnicy z rozegranych w Ostrowcu Świętokrzyskim finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. W zawodach będących równocześnie Mistrzostwami Polski kadetów reprezentanci Global Boxing Tarnów i Tigera Tarnów zdobyli złoto (Kacper Ciureja), srebro (Nikola Maksymowicz) i trzy „krążki” brązowe.

W kategorii 57 kg złoty medal wywalczył ubiegłoroczny srebrny medalista w wadze 54 kg, Kacper Ciureja z Tigera Tarnów. Rywalizację rozpoczął od wygranej 3-0 z Emilem Apresyanem z Zawiszy Bydgoszcz, w półfinale pokonał przez rsc w pierwszej rundzie Nikodema Bujalskiego z KSW Tygrys Elbląg, w pojedynku finałowym zwyciężył natomiast 4-1 Jakuba Sulęckiego z Legionowskiej Akademii Sztuk Walki. Tym samym Kacper poszedł w ślady swojego starszego brata, Gracjana, który w ubiegłym roku zdobył w Koninie mistrzowski tytuł w kategorii 46 kg.

W wadze 80 kg brązowy medal zapewnił sobie jego klubowy kolega, Kacper Krajewski. W ćwierćfinale tarnowianin pokonał 3-0 Tymoteusza Cieślika z RKB Boxing Radom, w walce półfinałowej nie sprostał natomiast Dawidowi Brzezińskiemu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, przegrywając z zawodnikiem gospodarzy 0-5.

Bez medalu powrócił z finałów OOM, trzeci z reprezentantów Tigera, Kevin Rybakowski, w ćwierćfinale kategorii 75 kg przegrywając 0-3 z Kacprem Paradą z BKS Skorpion Szczecin.

Z trójki rywalizujących w Ostrowcu Świętokrzyskim tarnowianek najlepiej zaprezentowała się występująca w kategorii 48 kg, Nikola Maksymowicz. W pojedynku półfinałowym, reprezentantka Global Boxing Tarnów pokonała 3-2 Dorotę Wawszczyk z Akademii Boku Roberta Gortata Jaworzno, w finale uległa natomiast 2-3 Gabrieli Migdzie z UKS Evan Nowy Sącz, zapewniając sobie tym samym srebrny medal.

Obie zawodniczki Tigera Tarnów odpadły natomiast w półfinałach, kończąc rywalizację na trzecich miejscach. W kategorii 50 kg, Justyna Bednarek uległa jednogłośnie na punkty Julii Kabzińskiej z KS Ziętek Team Kalisz, natomiast w wadze 57 kg Patrycja Bednarek przegrała 1-4 z Wiktorią Woźniak z GKS Łokietek Brześć Kujawski.