Pięć miejsc na podium tarnowskich kolarzy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięć miejsc na podium tarnowskich kolarzy

W niedzielę, na trasie usytuowanej na Górze św. Marcina w Tarnowie odbyła się pierwsza eliminacja tegorocznej, dwudziestej szóstej już edycji Pucharu Tarnowa w kolarstwie górskim. Na jej starcie stanęło ponad 100 zawodniczek i zawodników, w tym dwoje kolarzy z Czech.

XXVI Puchar Tarnowa MTB

Reprezentanci gospodarzy wywalczyli na inaugurację pięć miejsc na podium. W wyścigu orlik plus elita (19-29 lat) mężczyzn najszybszy był aktualny akademicki wicemistrz Polski, Michał Topór. W gronie dwóch startujących juniorek (17-18 lat) najlepsza okazała się natomiast Oliwia Armatys (oboje MTB Racing Team Tarnów).

W zmaganiach żaków (11-12 lat) na drugim miejscu uplasował się Paweł Janas z Sokoła Tarnów, a w rywalizacji masters II (40-49 lat) drugą lokatę zajął Mirosław Bieniasz (Bieniasz Bike Elmex Electric Tarnów).

Trzecią pozycję w kategorii juniorów młodszych zapewnił sobie natomiast, reprezentujący barwy Sokoła Tarnów, Bartłomiej Janas.

Szczegółowe wyniki niedzielnej eliminacji znaleźć można TUTAJ.

Kolejne eliminacje XXVI edycji Pucharu Tarnowa MTB rozegrane zostaną na Górze św. Marcina 27 września oraz 4 października.