Pięć razy podium w Suchej Beskidzkiej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięć razy podium w Suchej Beskidzkiej

Pięć miejsc na podium wywalczyli lekkoatleci MLUKS Tarnów, rywalizujący w niedzielę, w odbywającym się w Suchej Beskidzkiej, 5. Memoriale Edwarda Szklarczyka.

Na drugim miejscu, Martyna Dzierwa

Pierwsze miejsca wywalczyli Aleksandra Krzaczek w biegu na 600 metrów (U16) – 1:48.48 min oraz Emil Maj na dystansie 300 metrów (U14) – 44.65 s. Oba te rezultaty są rekordami życiowymi tarnowskich zawodników.

Dwa brązowe medale przywiozła z Suchej Beskidzkiej, 17-letnia Natalia Ćwik. W biegu na 100 metrów osiągnęła w finale najlepszy w karierze wynik 12.60 s, na pokonanie dwukrotnie dłuższego dystansu potrzebowała natomiast 26.22 s. Na najniższym stopniu podium stanęła również jej rówieśnica, Martyna Dzierwa (na zdjęciu z numerem 36), która w biegu na 3000 metrów uzyskała czas 10:47.78 min.

Podczas niedzielnych zawodów „życiówki” ustanowili również: 16-letnia Gabriela Kawiorska (14.71 s na 100 metrów i 31.22 s na 200 metrów), jej bliźniacza siostra Małgorzata Kawiorska (29.22 s na 200 metrów), 14-letni Mateusz Kuta (13.05 s na 100 metrów), 12-letni Szymon Mietła (50.32 s na 300 metrów) oraz 13-letnia Milena Truchan (1:59.44 min na 600 metrów).