Pięć zwycięstw i dwie porażki na piłkarskich boiskach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięć zwycięstw i dwie porażki na piłkarskich boiskach

Przedostatni weekend października okazał się udany dla zespołów z Tarnowa występujących w seniorskich ligach piłki nożnej. Punktów nie zdobyły tylko ekipy grające w klasie „A”, pozostała piątka kończyła swoje pojedynki zwycięsko.

Mecz trzeciej ligi piłki nożnej mężczyzn: Unia Tarnów - Korona Rzeszów

W dziesiątej kolejce trzeciej ligi kobiet, drugi zespół Tarnovii pokonał na wyjeździe 3-0 (1-0) DAP Dębica. Tarnowianki wyszły na prowadzenie w 31 min po strzale Gabrieli Michałek. W 63 min drugą bramkę dla naszego zespołu zdobyła, wprowadzona na boisko po przerwie, Gabriela Krawczyk, a wygraną Tarnovii II przypieczętowała w 88 min Wiktoria Krakowska, która minutę wcześniej zastąpiła na boisku Agnieszkę Derus. Piąta z rzędu wygrana dała tarnowiankom awans na trzecie miejsce w tabeli.

W trzeciej lidze, na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach doszło do pojedynku beniaminków. Tarnowska Unia pokonała w nim 3-1 (3-1) Koronę Rzeszów i po czternastu kolejkach zajmuje ósme miejsce w tabeli. Mecz rozpoczął się od efektownego trafienia Dawida Sojdy w 7 min. W 29 min ten sam zawodnik dobił piłkę sparowaną przez rzeszowskiego bramkarza po strzale Sebastiana Jacaka. Trzecia bramka dla „Jaskółek” padła w 34 min, gdy Artur Biały wykorzystał prostopadłe podanie Kacpra Nytki. Wynik meczu ustalił w 45 min Mateusz Jędryas.

Po komplet punktów sięgnęły nasze drużyny występujące we wschodniej grupie małopolskiej czwartej ligi. Grająca na swoim boisku Tarnovia zmierzyła się z Wierchami Rabka-Zdrój. Gospodarze objęli prowadzenie w 34 min po strzale z 16 metrów Przemysława Burego. W 61 min celnie główkował natomiast Tomasz Galas i Tarnovia wygrała 2-0 (1-0). Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej, tarnowianie zajmują szóste miejsce w tabeli.

Tarnowski Metal zagrał na wyjeździe z Kolejarzem Stróże. Tarnowianie w 28 min objęli prowadzenie po strzale Alberta Stolarza. Sześć minut później do remisu doprowadził Mirosław Matusik, a w 47 min Kolejarza na prowadzenie wyprowadził Seweryn Michalik. Kolejne minuty należały do Metalu. Po godzinie gry do remisu doprowadził Damian Wolański. W 72 min ten sam zawodnik wykorzystał rzut karny i nasz zespół prowadził 3-2. Wygraną tarnowian przypieczętował w 80 min, wprowadzony na boisko w drugiej połowie, Marcin Myjkowski, ustalając wynik na 4-2 (1-1). Po tej wygranej zespół z Warsztatowej klasyfikowany jest w czwartoligowej tabeli na dwunastej pozycji.

W klasie okręgowej, serię trzech z rzędu porażek przełamali piłkarze rezerw Unii Tarnów. W meczu rozegranym na swoim boisku, Unia II pokonała 5-0 (3-0) ligowego outsidera, Olimpię Wojnicz. Bohaterem niedzielnego spotkania był Gabriel Kieroński, który czterokrotnie (18, 42, 67 i 86 min) zmusił do kapitulacji bramkarza gości, Jakuba Bortnika. Piąta, a chronologicznie druga, bramka dla gospodarzy padła w 22 min, a jej autorem był Mateusz Chwistek. Po trzynastu kolejkach „Jaskółki” plasują się na czwartej pozycji.

Bez punktów zakończyły weekendowe mecze nasze zespoły grające w klasie ”A”. Grająca na swoim boisku Iskra Tarnów przegrała 1-3 z Dunajcem Mikołajowice i zajmuje jedenaste miejsce. Błękitni 1947 Tarnów w wyjazdowym spotkaniu ulegli natomiast 0-1 (0-1) Pogorii Pogórska Wola (jedyna bramka padła w 70 min po strzale Dariusza Kulasa) i po dwunastu kolejkach klasyfikowani są na dwunastej pozycji.