Pięćdziesiąt bramek juniorów Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięćdziesiąt bramek juniorów Pałacu

Ostatnie już w tym roku mecze rozegrały zespoły juniorek i juniorów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, występujące w małopolskich ligach piłki ręcznej. Juniorki mimo szesnastu trafień Wiktorii Kostuch wyraźnie przegrały u siebie z SPR Olkusz, grający również przed swoimi kibicami juniorzy nie dali natomiast najmniejszych szans MKS Skawina, zdobywając aż pięćdziesiąt bramek.

W spotkaniu juniorek, w 4 min po dwóch rzutach karnych Wiktorii Kostuch oraz trafieniu Darii Adamskiej, podopieczne trenera Tomasza Śmieszka wygrywały 3-2. Niestety, było to ostatnie ich prowadzenie w tym spotkaniu, a cztery minuty później było już 5-3 dla „siódemki” z Olkusza. W 12 min po kolejnej akcji Wiktorii Kostuch tarnowianki przegrywały tylko 6-7, po kolejnych sześciu minutach przewaga przyjezdnych wzrosła jednak do pięciu trafień (8-13). W 23 min olkuszanki prowadziły 17-10 i siedmiobramkową przewagę utrzymały do końca pierwszej połowy. Po pięciu minutach gry po przerwie na tablicy pojawił się wynik 14-24 i olkuszanki do końca spotkania utrzymywały już bezpieczny dystans. W 54 min Wiktoria Kostuch zmniejszyła wprawdzie straty MKS PM MPEC do sześciu bramek (29-35), ale ostatnie minuty tarnowianki przegrały 1-5 i ostatecznie uległy ekipie z Olkusza 30-40 (13-20).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Emilia Wiatr – Wiktoria Kostuch 16, Aleksandra Ochońska 7, Weronika Skrzypek 3, Daria Adamska 2, Katarzyna Kucajda 1, Aleksandra Pazdro 1, Oliwia Baut, Gabriela Brożek, Oliwia Dziekan, Bogna Ochońska, Martyna Rataj, Aleksandra Stach.

Konfrontacja juniorów Pałacu z zespołem z Skawiny rozpoczęła się od pięciu trafień tarnowian, którzy w 10 min po dwóch bramkach Marka Starca prowadzili już 9-1. Po bardzo krótkim okresie wyrównanej gry (11-4 w 13 min), znów uwidoczniła się zdecydowana przewaga zespołu trenerów Bartosza Bommersbacha i Józefa Bommersbacha. W 17 min po rzucie Konrada Łuczyńskiego prowadzili oni już 16-5, ostatnie sześć minut pierwszej połowy wygrali natomiast 9-1, schodząc na przerwę z blisko dwudziestobramkową przewagą. W 42 min po dwóch bramkach Mateusza Wojdana i dwóch trafieniach Jakuba Basieraka było już 37-16, a efektowną wygraną Pałacu przypieczętował w ostatniej minucie dwoma golami Andrzej Wicherek, ustalając wynik na 50-25 (30-11).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Robert Pyrek 1, Krzysztof Ocytko – Andrzej Wicherek 8, Mateusz Wojdan 8, Konrad Łuczyński 7, Jakub Basierak 5, Maksymilian Grzesik 4, Marek Starzec 4, Filip Mądel 3, Tomasz Musiał 3, Bartosz Paw 2, Karol Płaneta 2, Kacper Chruściel 1, Jakub Kuta 1, Adrian Zaucha 1.