Pięćdziesiąt cztery bramki juniorów Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięćdziesiąt cztery bramki juniorów Pałacu

Miniony weekend był bardzo udany dla zespołów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, rywalizujących o punkty w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Bardzo wysokie zwycięstwa odniosły drużyny juniorów i juniorów młodszych (pierwszy zespół), zwycięsko z boiska schodziły również juniorki i dziewczęta Pałacu.

Trenowane przez Tomasza Śmieszka juniorki MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zmierzyły się w Tarnowie z Olimpią-Beskid Nowy Sącz. Początek spotkania należał do przyjezdnych. Sądeczanki zdobyły dwie pierwsze bramki i jeszcze w 12 min prowadziły 6-4. Cztery minuty później było 8-7 dla Olimpii-Beskid, ale w 21 min Aleksandra Ochońska wyprowadziła Pałac na prowadzenie 11-8. Końcówka pierwszej połowy należała już zdecydowanie do tarnowianek, które w 29 min po dwóch z rzędu trafieniach Wiktorii Kostuch wygrywały 17-10. W 33 min, po ósmej już bramce tej zawodniczki (w całym meczu trafiła piętnastokrotnie) na tablicy pojawił się wynik 21-12. Siedem minut później przewaga Pałacu zmalała co prawda do trzech zaledwie trafień (22-19), w tym momencie po raz kolejny dała jednak o sobie znać Wiktoria Kostuch. Pięć jej celnych rzutów doprowadziło w 50 min do wyniku 27-20. W odpowiedzi dwie bramki rzuciły sądeczanki, w końcówce podopieczne trenera Tomasza Śmieszka znów były jednak zdecydowanie skuteczniejsze, zwyciężając ostatecznie 33-23 (17-11).

MKS PM MPEC: Nadia Buch – Wiktoria Kostuch 15, Oliwia Baut 6, Aleksandra Ochońska 6, Katarzyna Kucajda 3, Bogna Ochońska 2, Aleksandra Pazdro 1, Daria Adamska, Gabriela Brożek, Weronika Skrzypek, Aleksandra Stach.

Całkowicie jednostronny przebieg miał domowy pojedynek juniorów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów z Olimpią-Beskid Nowy Sącz. W 8 min po czterech z rzędu bramkach Maksymiliana Grzesika, „siódemka” trenerów Józefa Bommersbacha i Bartosza Bommersbacha prowadziła już 7-0.  Fragment meczu między 12 a 24 minutą tarnowianie wygrali 13-0 i po trafieniu Konrada Sanka na tablicy pojawił się rezultat 24-2. W 35 min po kolejnym rzucie tego zawodnika było już 37-4. Pięć minut później sądeczanie doprowadzili wprawdzie do wyniku 39-9, ale na cztery minuty przed końcem przegrywali 10-51. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Pałacu 54-12 (31-4).

MKS PM MPEC: Krzysztof Ocytko, Jakub Hołda – Konrad Sanek 12, Maksymilian Grzesik 9, Filip Mądel 6, Karol Płaneta 6, Jakub Kuta 5, Patryk Kwarciński 5, Mateusz Wojdan 4, Tomasz Musiał 3, Piotr Ślęczkowski 3, Andrzej Wicherek 1, Jakub Basierak.

Problemów z odniesieniem efektownego zwycięstwa nie miała także trzecia grająca przed własną publicznością drużyna MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, pierwsza „siódemka” juniorów młodszych. Jej rywalem był Świt Adecco Szaflary. W meczu tym wyrównane były tylko początkowe minuty. Jeszcze w 6 min notowano wynik 4-4, siedem minut później po rzucie Oskara Klamrzyńskiego podopieczni trenera Marcina Janasa prowadzili już 11-4. W 18 min Igor Mróz doprowadził do rezultatu 17-5, cztery minuty później po akcji Michała Muchy było natomiast 23-7. Po siedmiu minutach gry po przerwie na tablicy widniał wynik 32-15, w 43 min po trafieniu Szymona Porębskiego gospodarze prowadzili już 38-15. Końcówka spotkania była już wyrównana i mecz zakończył się wygraną Pałacu 49-25 (26-11).

MKS PM MPEC I: Kacper Słowik, Szczepan Mortek, Jakub Hołda – Szymon Porębski 8, Igor Mróz 7, Patryk Kwarciński 6, Patryk Majcher 6, Dominik Tulik 6, Michał Mucha 5, Oskar Klamrzyński 4, Michał Łabno 4, Filip Mróz 2, Kacper Kamysz 1.

Druga drużyna juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zagrała na wyjeździe z UKS Krakowiak 85 Kraków. Pierwsza połowa miała bardzo wyrównany przebieg i żadnej z drużyn nie udało się w tym okresie uzyskać przewagi większej niż dwubramkowa. Częściej na prowadzeniu byli podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego, ostatnie dwie bramki zdobył jednak Daniel Paluch i na przerwę oba zespoły zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy. Jeszcze w 41 min krakowianie prowadzili tylko 22-20, trzy minuty później ich przewaga wzrosła do pięciu bramek (25-20). Na dziesięć minut przed końcem rywale wygrywali 29-24. W kolejnych fragmentach spotkania, na dwa trafienia „siódemki” z Krakowa, tarnowianie odpowiadali jedną tylko bramką, w efekcie czego w 56 min UKS Krakowiak 85 prowadził już 35-27. Ostatecznie krakowianie wygrali 37-28 (15-14).

MKS PM MPEC II: Michał Zarzycki, Mateusz Chłopek – Jakub Kociuba 7, Kamil Mruk 6, Jakub Sikora 4, Igor Tarczoń 4, Klaudiusz Kasprzyk 2, Korneliusz Małek 2, Mateusz Rolewicz 1, Szymon Wajda 1, Kacper Zając 1, Kacper Bień, Kamil Gromadzki, Dominik Starzyk, Jakub Wzorek.

Prowadzona przez trenera Łukasza Szostaka drużyna dziewcząt MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów rywalizowała w turnieju w Krakowie, za rywali mając drugi zespół tamtejszego Kusego oraz dwie drużyny SPR Olkusz. Tarnowianki wygrały wszystkie trzy mecze, pokonując SPR I Olkusz 12-7 (8-4), SPR II Olkusz 19-0 (10-0) oraz SKS Kusy II Kraków 11-1 (5-0).

MKS PM MPEC: Wiktoria Chrystyniak – Iga Łabędź 9, Aleksandra Leśniak 7, Oliwia Hołda 5, Patrycja Wentrych 5, Aleksandra Czapla 3, Izabela Pawłowska 3, Julia Wajda 3, Oliwia Kozłowska 2, Liliana Tai 2, Kamila Zając 2, Julia Leśniak 1, Karolina Chrobak, Kinga Flis, Amelia Maślanka.