Pięćdziesiąt trzy bramki młodzików Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięćdziesiąt trzy bramki młodzików Pałacu

Dwa zwycięstwa i trzy porażki to bilans weekendowych występów młodych szczypiornistek i szczypiornistów ręcznych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Uwagę przykuwa zwłaszcza postawa młodzików Pałacu, którzy w meczu z Piastem Skawina zdobyli aż pięćdziesiąt trzy bramki.

Trenowane przez Tomasza Śmieszka juniorki młodsze MKS Pałac Młodzieży MPEC zagrały na wyjeździe z SPR Olkusz. W 6 min było jeszcze 3-3, potem olkuszanki rzuciły trzy bramki z rzędu i oscylującą w granicach trzech trafień przewagę utrzymały do końca pierwszej połowy. W 23 min SPR prowadził nawet 16-11, w końcówce tej części meczu, tarnowianki zmniejszyły jednak straty do trzech „oczek”. W 33 min Pałac przegrywał tylko 16-19. Rywalki rzuciły jednak sześć bramek z rzędu i w 39 min prowadziły już 25-16. Osiem minut później po dwóch trafieniach Katarzyny Kucajdy ich przewaga zmalała wprawdzie do pięciu goli (28-23), ostatecznie mecz zakończył się porażką „siódemki” z Tarnowa 28-37 (14-17).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Patrycja Wróbel – Katarzyna Kucajda 9, Aleksandra Pazdro 7, Oliwia Baut 6, Oliwia Dziekan 3, Gabriela Brożek 1, Aleksandra Hoim 1, Kinga Niemiec 1, Daria Bielecka, Aleksandra Stach.

Punktów nie udało się także zdobyć młodziczkom Pałacu, które podejmowały w Tarnowie pierwszą drużynę Kusego Kraków. Pierwsza połowa sobotniego spotkania zakończyła się wprawdzie tylko dwubramkową porażką podopiecznych trenera Łukasza Szostaka, ale po zmianie stron krakowianki powiększyły swą przewagę, zwyciężając 23-17 (11-9).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Julia Bednarz, Nadia Buch – Katarzyna Różycka 6, Magdalena Leśniak 5, Daria Baut 3, Maja Gawlik 1, Zuzanna Gawlik 1, Weronika Gondek 1, Dagmara Biedroń, Martyna Dębowska, Julia Iwaniec, Monika Kopciuch, Aleksandra Kulig, Anna Łądkiewicz, Emilia Plebańczyk, Paulina Zielińska.

Po kolejne zwycięstwo sięgnęli juniorzy Pałacu, pokonując w wyjazdowym spotkaniu lokalnego rywala, MOSiR Bochnia. Do przerwy drużyna trenerów Bartosza Bommersbacha i Józefa Bommersbacha wypracowała sobie pięciobramkową przewagę. W drugiej połowie tarnowianie powiększyli rozmiary prowadzenia o kolejne trzy „oczka”, wygrywając 37-29 (18-13).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Robert Pyrek, Krzysztof Ocytko – Konrad Łuczyński 12, Andrzej Wicherek 9, Maksymilian Grzesik 6, Marek Starzec 4, Jakub Basierak 3, Tomasz Musiał 2, Karol Płaneta 1, Kacper Chruściel, Filip Mądel, Bartosz Paw, Filip Stelmach, Adrian Zaucha.

Prowadzona przez Marcina Janasa „siódemka” juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC zmierzyła się na wyjeździe z UKS Wiertmet Libusza. Pierwsza połowa rozgrywanego w Bieczu spotkania przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy zeszli na przerwę przy pięciobramkowym prowadzeniu. Po zmianie stron, goście odrobili wprawdzie większość strat, ale musieli pogodzić się z porażką 26-27 (10-15). Tarnowianom nie pomogła nawet dobra dyspozycja strzelecka Oskara Klamrzyńskiego, który zdobył w tym meczu jedenaście bramek,

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Kacper Słowik, Jakub Hołda, Szczepan Mortek – Oskar Klamrzyński 11, Patryk Kwarciński 4, Igor Mróz 4, Konrad Sanek 3, Dawid Sternal 3, Dominik Tulik 1, Jakub Cieślak, Jakub Kożuch, Michał Łabno, Filip Mróz.

Młodzicy Pałacu, których trenerem jest Szczepan Greczyński, w zaległym spotkaniu pierwszej kolejki zmierzyli się w Tarnowie z MTS Piast Skawina. Był to mecz do jednej bramki. W pierwszej połowie tarnowianie zdobyli aż trzydzieści bramek (przypomnieć trzeba, że w tej kategorii wiekowej gra się 2x25 minut), tracąc zaledwie trzy. W drugiej części meczu, gospodarze nadal zdecydowanie przeważali na boisku i jedyną niewiadomą była kwestia rozmiarów ich wygranej. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 53-10 (30-3) dla Pałacu.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Mateusz Chłopek, Maciej Michoń – Jakub Sikora 9, Patryk Majcher 8, Michał Mucha 8, Klaudiusz Kasprzyk 6, Konrad Wątroba 6, Kamil Mruk 3, Kacper Bień 2, Kamil Gromadzki 2, Piotr Kotecki 2, Korneliusz Małek 2, Dominik Starzyk 2, Kacper Zając 2, Mikołaj Smosna 1, Igor Tarczoń.