Pięciobramkowa porażka z Koroną - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięciobramkowa porażka z Koroną

W trzeciej kolejce małopolskiej ligi juniorek, piłkarki ręczne MKS Pałac Młodzieży Tarnow podejmowały Koronę Handball Kielce. Spotkanie rozegrane w hali Szkoły Podstawowej nr 23 zakończyło się porażką Pałacu 21-26 (9-17).

Juniorki (piłkarki ręczne) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Pierwsza w tym meczu bramka padła w 2 min po rzucie karnym wykorzystanym przez Aleksandrę Leśniak. Cztery minuty później, to kielczanki prowadziły jednak 3-1. W 11 min Julia Leśniak doprowadziła do remisu 6-6. Potem tarnowianki straciły pięć bramek z rzędu i w 19 min po akcji Wiktorii Jaworskiej przegrywały 6-11. W odpowiedzi na czwarty rzut karny wykorzystany przez Aleksandrę Leśniak, kielczanki trzykrotnie pokonały Nadię Buch i w 23 min wygrywały 14-7. Końcówka pierwszej połowy miała już wyrównany przebieg i na przerwę oba zespoły zeszły przy ośmiobramkowej przewadze przyjezdnych. Mogła ona być o dwa „oczka” mniejsza, ale rzutów karnych nie wykorzystały Aleksandra Leśniak i Martyna Adamczyk (w całym meczu podopieczne trenerki Marty Świątek-Węc jedenastokrotnie rzucały z linii 7 metrów, zdobywając tylko sześć bramek).

W 35 min na tablicy pojawił się wynik 11-17, ale pięć minut później było 11-19. Na kwadrans przed końcem kielczanki prowadziły 22-13. Dwa trafienia Oliwii Hołdy i bramka Julii Leśniak, pozwoliły Pałacowi na zmniejszenie strat do sześciu „oczek” (16-22 w 49 min), a w 55 min po kolejnych dwóch golach Oliwii Hołdy, tarnowianki przegrywały 19-24. Kielczanki nie pozwoliły jednak naszej drużynie na odrobienie strat dowożąc do końca spotkania pięciobramkowe zwycięstwo.

MKS Pałac Młodzieży: Nadia Buch – Oliwia Hołda 6, Martyna Adamczyk 5, Aleksandra Leśniak 5, Julia Leśniak 2, Weronika Gondek 1, Monika Kopciuch 1, Julia Wajda 1, Gabriela Janas, Julia Kasprzykowska, Weronika Klich, Magdalena Leśniak, Natalia Nowak.