Pięciosetowa porażka w ostatnim sparingu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięciosetowa porażka w ostatnim sparingu

W ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem sezonu Tauron Ligi, siatkarki Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów zagrały w Bielsku-Białej z tamtejszym BKS Bostik. Tarnowianki miały w tym spotkaniu dwie piłki meczowe, ostatecznie po pięciosetowej walce uległy jednak rywalkom. Już w najbliższą sobotę, beniaminka czeka wyjazdowy pojedynek z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz.

Siatkarki Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów

Dwa pierwsze sety sobotniej konfrontacji miały bardzo wyrównany przebieg. Pierwsza partia rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia zespołu trenera Marcina Wojtowicza. Potem do głosu doszły bielszczanki, nie tylko odrabiając straty, ale i obejmując dwupunktowe prowadzenie. Końcówka tej części meczu znów należała jednak do tarnowianek i pierwszy set zakończył się ich wygraną. W drugim, końcowe fragmenty przebiegały z kolei pod dyktando gospodyń i po grze na przewagi BKS Bostik doprowadził do remisu.

W trzeciej partii na boisku znów przeważały siatkarki z Tarnowa, a pewna wygrana w tym secie była m.in. konsekwencją bardzo dobrej ich gry w obronie. Dla odmiany czwarty set przebiegał pod dyktando bielszczanek i o wygranej w całym spotkaniu zadecydować miał tie-break. W początkowej jego fazie więcej z gry miały miejscowe, potem gra wyrównała się. W końcówce tarnowianki miały dwie okazje do zakończenia rywalizacji ich ataki zostały jednak zablokowane. Ostatnie piłki należały do rywalek, które wygrały to spotkanie 3-2 (23-25, 26-24, 19-25, 25-17, 16-14).

W tarnowskim zespole wystąpiła w tym spotkaniu jedna z dwóch zawodniczek pozyskanych w ostatnim czasie z pierwszoligowej Sorelli Częstochowianki: 23-letnia atakująca, Wiktoria Szumera (druga to 22-letnia środkowa, Adrianna Rybak). W ekipie gospodyń zobaczyć można natomiast było dobrze znane tarnowskim kibicom: Magdalenę Janiuk oraz Nikolę Abramajtys.

Roleski Grupa Azoty ANS: Katarzyna Marcyniuk, Marta Łyczakowska, Yulia Gerasymova, Klaudia Świstek, Gabriela Ponikowska, Wiktoria Kowalska, Aleksandra Żurawska (libero) oraz Nikolina Lukić, Aleksandra Szczepańska, Wiktoria Szumera, Magdalena Ociepa, Anna Pawłowska (libero).

***

Tarnowski zespół poznał już rywala, z którym przyjdzie mu rywalizować w Pucharze Polski. Tarnowianki rozpoczną pucharowe zmagania od trzeciej rundy, w której zmierzą się na wyjeździe z ŁKS Commercecon Łódź. Mecz ten rozegrany zostanie w środę, 9 listopada.