Pierwsza domowa porażka futsalistów Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza domowa porażka futsalistów Unii

Pierwszej w tym sezonie porażki w swojej hali doznali pierwszoligowi futsaliści tarnowskiej Unii. W szóstym domowym meczu „Jaskółki” przegrały 5-7 (4-3) z Heiro Rzeszów. Porażka ta spowodowała, że zespoły z Rzeszowa i Tarnowa zamieniły się w tabeli miejscami, Unia zajmuje w niej aktualnie czwartą pozycję.

Mecz I ligi futsalu: Unia Tarnów - Heiro Rzeszów

Lepiej w to spotkanie weszli tarnowianie, którzy po trafieniach Tomasza Grzesiaka (3 min) i Wojciecha Przybyła (6 min) prowadzili 2-0. W 7 min kontaktową bramkę dla gości zdobył Sebastian Pawlak. W dalszych minutach pierwszej połowy Unia i Heiro strzelały na przemian. Dla tarnowian dwie bramki zdobył Tomasz Grzesiak (13 i 16 min), dla gości kolejne dwa trafienia zaliczył natomiast Sebastian Pawlak (13 i 17 min).

Chwilę po wznowieniu gry po przerwie (22 min) na listę strzelców wpisał się Konrad Podobiński i Unia prowadziła 5-3. W dalszych fragmentach spotkania bramki zdobywali już jednak tylko rzeszowianie. Najpierw hat-trick zaliczył Paweł Hady (24, 35 i 36 min), a wygraną Heiro przypieczętował w 36 min Eryk Sarzyński.

Unia: Jakub Wałach – Tomasz Grzesiak 3, Konrad Podobiński 1, Wojciech Przybył 1, Mateusz Mroczka oraz Dominik Strzelecki – Tomasz Armatys, Konrad Fryś, Piotr Jodłowski, Adrian Pasek, Michał Sieńczak, Konrad Stańczyk, Dominik Wardzała, Damian Wolański.