Pierwsza domowa porażka koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza domowa porażka koszykarek Pałacu

Pierwszej w tym sezonie porażki przed swoją publicznością – a drugiej w ogóle – doznały drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” Tarnów. W czwartym meczu w hali przy ul. Gumniskiej tarnowianki w spotkaniu „na szczycie” uległy 56-69 (20-19, 20-24, 4-14, 12-12) liderowi, ekipie AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków. Zawodniczkom Pałacu nie udał się więc rewanż za porażkę w Krakowie, gdzie w październiku przegrały 70-100.

Zdecydowanie lepiej w sobotnie spotkanie weszły krakowianki, które w 2 min po akcji Kingi Banach prowadziły 7-0. Dwie minuty później przyjezdne wygrywały 9-2, ale w 6 min po trójce Pauliny Liszki na tablicy pojawił się wynik 11-11.  Chwilę później kolejny trzypunktowy rzut tej zawodniczki wyprowadził tarnowianki na prowadzenie 14-13, a w 8 min po akcji Kingi Wilk i rzutach wolnych Pauliny Liszki, MKS PM „Be ComplEat” wygrywał 18-15. Na początku 10 min krakowianki odzyskały na chwilę prowadzenie, w końcówce z linii rzutów wolnych trafiły jednak Sylwia Siedlik oraz Paulina Liszka i pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktową wygraną Pałacu.

W drugiej części meczu w hali przy ul. Gumniskiej trwała wyrównana walka, w której górą była raz jedna, raz druga drużyna. W 14 min po „trójce” Oliwii Węglarz i rzucie Magdaleny Kuraś, gospodynie wygrywały 29-26. Okres przestoju w ich grze spowodował jednak, że dwie minuty później to krakowianki prowadziły 33-29. Pięć z rzędu punktów Kingi Wilk pozwoliło ekipie trenera Pawła Michalika na odzyskanie prowadzenia (34-33 w 17 min), dwie „trójki” rywalek, spowodowały natomiast, że w 18 min to one wygrywały 39-34. W ostatniej minucie pierwszej połowy, po akcjach Kingi Wilk i Natalii Malagi na tablicy pojawił się wynik 40-41, na przerwę oba zespoły zeszły natomiast przy trzypunktowym prowadzeniu drużyny z Krakowa.

W trzeciej kwarcie tarnowianki zagrały bardzo nieskutecznie. Wystarczy powiedzieć, że jedyne punkty z gry zdobyła w tym fragmencie spotkania Paulina Liszka, ustalając wynik po trzech kwartach na 44-57. Wcześniej punktowała tylko Oliwia Węglarz, po której trafieniach z linii rzutów wolnych, w 25 min notowano rezultat 42-47. Kolejne dziesięć punktów – w tym osiem z rzutów wolnych – zdobyły krakowianki, przy czym dziewięć z nich rzuciła Anna Krawiec.

Po pięciu minutach gry w czwartej kwarcie i „trójce” Weroniki Mazur, koszykarki z Krakowa wygrywały 62-47. Dzięki dwóm punktowym akcjom Debory Sajdak, w 37 min na tablicy pojawił się rezultat 53-62, ale minutę później tarnowianki przegrywały 53-66. Wygraną zespołu z Krakowa przypieczętował rzut za trzy punkty oddany w ostatniej minucie przez Aleksandrę Owcę.

MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat”: Paulina Liszka 13, Kinga Wilk 11, Natalia Malaga 10, Oliwia Węglarz 7, Michalina Gołębiowska 5, Debora Sajdak 4, Magdalena Maksymowicz 3, Magdalena Kuraś 2, Sylwia Siedlik 1, Martyna Kolbusz 0, Julia Węglarz 0.