Pierwsza porażka koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza porażka koszykarek Pałacu

Pierwszej w tym sezonie porażki doznały drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W rozegranym wczoraj w hali przy ul. Gumniskiej spotkaniu trzeciej kolejki, podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka przegrały z Ikarem Niepołomice 63-76 (12-24, 14-15, 13-17, 24-20).

Mecz koszykówki kobiet: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - Ikar Niepołomice

W 3 min po drugim tego dnia trafieniu Kornelii Jaworskiej, gospodynie prowadziły 6-3. Minutę później było już jednak 9-6 dla zespołu z Niepołomic. W 5 min po rzucie Pauliny Liszki, tarnowianki przegrywały jeszcze tylko 10-11, ale kolejne fragmenty pierwszej połowy należały zdecydowanie do koszykarek Ikara. Zdobyły one trzynaście punktów z rzędu, doprowadzając w 10 min do rezultatu 10-24. Pierwsza odsłona zakończyła się trafieniem Magdaleny Maksymowicz.

W 13 min po rzucie Pameli Liz Rodriguez de Flakus, przewaga przyjezdnych wzrosła do siedemnastu „oczek” (15-32), a trzy minuty później po „trójce” Iwony Janas, Ikar prowadził już 38-17. W końcówce pierwszej połowy, dzięki dwóm trafieniom Debory Sajdak-Malec, akcji 2+1 Gabrieli Ramian i celnemu rzutowi Kornelii Jaworskiej, podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka znacznie zmniejszyły dzielący oba zespoły dystans. Do przerwy koszykarki Pałacu przegrywały 26-39.

Początkowe minuty po zmianie stron przyniosły grę kosz za kosz i w 23 min na tablicy pojawił się wynik 30-45. Dwie minuty później po „trójce” Pauliny Liszki i trzech punktach Kornelii Jaworskiej, nasz zespół przegrywał różnicą tylko dziewięciu punktów (36-45). W 27 min było jeszcze 39-49, końcówka trzeciej kwarty przebiegała jednak pod dyktando przyjezdnych. Pięć punktów Katarzyny Gastoł i celny rzut Alicji Matczyńskiej-Patli, spowodowały, że po trzydziestu minutach było 56-39 dla Ikara.

Ostatnia część meczu rozpoczęła się od akcji 2+1 Alicji Matczyńskiej-Patli, a w 33 min po rzucie wolnym Katarzyny Gastoł niepołomiczanki prowadziły 62-41. Cztery minuty później, dzięki dziewięciu z rzędu zdobytym punktom, ekipa trenera Krzysztofa Wawrzonka przegrywała tylko 55-66. Na dwie minuty przed końcem było jednak 71-55 dla Ikara, który w końcowych fragmentach spotkania nie pozwolił już tarnowiankom na odrobienie strat.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 19 (1x3), Kornelia Jaworska 15, Debora Sajdak-Malec 10, Magdalena Maksymowicz 8 (1x3), Gabriela Ramian 5, Kinga Jaworska 4, Katarzyna Śmiertka 2, Emilia Bartoszek 0, Aleksandra Kopacz 0, Sylwia Słowik 0, Barbara Śmiertka 0, Gabriela Wajda 0.