Pierwsza porażka koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza porażka koszykarek Pałacu

W trzeciej kolejce spotkań o punkty w drugiej lidze koszykówki kobiet, z pierwszą porażką pogodzić musiały się koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka w wyjazdowym meczu przegrały 57-60 (18-17, 11-12, 15-18, 13-13) z UKS Żak Nowy Sącz.

Mecz drugiej ligi koszykówki kobiet: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - Wisła CanPack Kraków

Lepiej w ten mecz weszły gospodynie, które w 3 min po akcji Pauliny Pietrzak wygrywały 5-0. Dwie minuty później, punkty kapitan tarnowskiego zespołu, Pauliny Liszki, wyprowadziły jednak Pałac na prowadzenie 8-5. Pod koniec 5 min po jej akcji 2+1 było nawet 11-7 dla zespołu trenera Krzysztofa Wawrzonka, ale w 9 min po rzucie Diany Kosakowskiej to sądeczanki wygrywały 16-13. W ostatniej minucie pierwszej kwarty koszykarki Pałacu zdobyły jednak cztery punkty, nie tracąc żadnego i po dziesięciu minutach prowadziły różnicą jednego punktu.

Druga „ćwiartka” rozpoczęła się od trafienia Zuzanny Piwkowskiej i rzutów wolnych Aleksandry Klimas, po których w 12 min przewaga Pałacu wzrosła do pięciu „oczek” (22-17). Dwie minuty później przyjezdne prowadziły jeszcze 25-21. Po trafieniach zza linii 6.75 m Diany Kosakowskiej i Martyny Jakubczyk, w 16 min było jednak 27-25 dla UKS Żak. Do przerwy notowano natomiast rezultat 29-29.

W trzeciej kwarcie cztery pierwsze punkty zdobyły sądeczanki, ale po akcjach duetu Paulina Liszka – Julia Hatalska, w 26 min notowano wynik 37-35 dla Pałacu. Kolejne dwie „trójki”, jeszcze w tej samej minucie dały miejscowym prowadzenie 41-38. Po rzutach wolnych Sabiny Stygar i punktach Pauliny Liszki, w 18 min podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrywały 42-41, a chwilę później 44-43. W ostatniej minucie trzeciej kwarty trafiły jednak Sabina Kosakowska oraz Aleksandra Michalczyk i po trzydziestu minutach UKS Żak wygrywał 47-44.

Po dwóch minutach gry w ostatniej kwarcie przewaga sądeczanek wzrosła do siedmiu punktów (51-44 w 32 min). Skuteczna gra Zuzanny Piwkowskiej w połączeniu z punktami Weroniki Węglarz, pozwoliły tarnowiankom na doprowadzenie w 36 min do remisu 51-51. W odpowiedzi miejscowe zdobyły jednak osiem punktów i na minutę przed końcem po rzucie wolnym Aleksandry Michalczyk wygrywały 59-51. W końcówce nasze koszykarki zmniejszyły nieco dzielący oba zespoły dystans – m.in. dzięki jedynemu w tym meczu trafieniu za trzy punkty, którego autorką była Paulina Liszka – zeszły jednak z boiska pokonane.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 19 (1x3), Zuzanna Piwkowska 11, Weronika Węglarz 10, Julia Hatalska 9, Aleksandra Klimas 3, Emilia Wawrzon 3, Sabina Stygar 2, Aleksandra Kopacz 0, Lidia Otręba 0.