Pierwsza przegrana koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza przegrana koszykarzy MUKS 1811 Unii

Z pierwszą w tym sezonie ligową porażką pogodzić musieli się trzecioligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W wyjazdowym meczu siódmej kolejki tarnowianie przegrali 91-103 (20-28, 14-19, 22-29, 35-27) z AGH Koroną Kraków. Po tej porażce podopieczni trenera Krzysztofa Wawrzonka stracili fotel lidera na korzyść zespołu z Krakowa i zajmują w tabeli drugie miejsce.

W pierwszej kwarcie meczu „na szczycie” więcej z gry mieli krakowianie, którzy po dziesięciu minutach prowadzili różnicą ośmiu punktów. W drugiej odsłonie także nieznacznie skuteczniejsi byli gracze AGH Korony i do szatni oba zespoły zeszły przy prowadzeniu gospodarzy 47-34.

Po trzydziestu minutach przewaga krakowian osiągnęła już rozmiary dwudziestu „oczek” (76-56) i wiadomo było, że w ostatniej „ćwiartce” naszemu zespołowi trudno będzie odrobić te straty. Tak też się stało. Czwarta kwarta była wprawdzie jedyną wygraną przez MUKS 1811 Unię, mecz zakończył się jednak dwunastopunktową porażką tarnowian.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 34, Dawid Szewczyk 16, Dominik Niemczura 9, Michał Skowron 8, Dawid Łazarz 6, Paweł Zaczkiewicz 6, Mateusz Piska 5, Błażej Niepsuj 4, Sebastian Bogusz 3, Mateusz Kozdroń 0, Piotr Zaczkiewicz 0.