Pierwsza przegrana koszykarzy Zeltrans MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza przegrana koszykarzy Zeltrans MUKS 1811 Unii

Pierwszej w tym sezonie porażki doznali trzecioligowi koszykarze Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów. W piątej kolejce, po bardzo wyrównanym meczu, zespół trenera Łukasza Stawarza przegrał na wyjeździe 56-58 (14-18, 15-10, 17-18, 10-12) ze Stalą Stalowa Wola.

Koszykarze Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów

W 2 min po „trójce” Damiana Tabora gospodarze prowadzili 5-1. Takie samo trafienie Andrzeja Schabowskiego oraz rzut Pawła Zaczkiewicza, spowodowały jednak, że minutę później było 6-5 dla zespołu z Tarnowa. Stal na chwilę odzyskała prowadzenie, ale w 5 min po akcji Mikołaja Wróbla przegrywała 7-12. Kolejne minuty należały jednak do przeciwników (17-12 w 8 min), którzy po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą czterech „oczek”.

W 12 min Stal wygrywała tylko 20-17, trzy minuty później po dwóch z rzędu trafieniach Aleksandra Jadasia na tablicy pojawił się jednak wynik 28-17. Nie zdeprymowało to na szczęście tarnowian. W 17 min po rzutach za trzy punkty Mikołaja Wróbla i Adriana Boducha przegrywali oni tylko 23-28. W końcówce pierwszej połowy trafili natomiast Paweł Zaczkiewicz, Andrzej Schabowski oraz Mikołaj Wróbel i do przerwy Zeltrans MUKS 1811 Unia prowadziła 29-28.

Po dwóch minutach gry po przerwie i dwóch trafieniach Pawła Zaczkiewicza przewaga zespołu trenera Łukasza Stawarza wzrosła do pięciu punktów (35-30), w 23 min po dwóch trójkach Mateusza Łabudy było jednak 36-35 dla Stali. W odpowiedzi zza linii 6.75 m trafili Mikołaj Wróbel oraz Paweł Zaczkiewicz i w 24 min na tablicy pojawił się wynik 38-41. Trzy minuty później było jeszcze 44-40 dla drużyny z Tarnowa. W końcówce na dwie „trójki” koszykarzy ze Stalowej Woli (w trzeciej kwarcie czterokrotnie trafili za trzy punkty), tarnowianie odpowiedzieli jedynie trafieniem Igora Michalskiego i po trzydziestu minutach było 46-46.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od punktu Dominika Niemczury, ale w 36 min tarnowianie przegrywali 49-56. Na minutę przed końcem trafił Mikołaj Stec i straty naszego zespołu zmniejszyły się do trzech punktów (56-53). Chwilę później nie pomylił się rzucający zza linii 6.75 m Paweł Zaczkiewicz i było 58-56. Koszykarze Zeltrans MUKS 1811 Unii mogli jeszcze doprowadzić do dogrywki, ale rzutów wolnych nie wykorzystał Igor Michalski.

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Paweł Zaczkiewicz 16 (2x3), Mikołaj Wróbel 12 (2x3), Andrzej Schabowski 11 (1x3), Igor Michalski 5, Michał Walnik 4, Adrian Boduch 3 (1x3), Mateusz Baziak 2, Mikołaj Stec 2, Dominik Niemczura 1, Mateusz Pluta 0, Dominik Podraza 0, Adrian Szumlański 0.