Pierwsza pucharowa przeszkoda pokonana - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza pucharowa przeszkoda pokonana

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Tarnów rozpoczęli rywalizację w PGNiG Pucharze Polski. W wyjazdowym spotkaniu 1/16 finału tarnowianie pokonali 27-21 (13-10) lidera drugiej grupy drugiej ligi, MKS Grudziądz. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych trenera Marcina Markuszewskiego będzie pierwszoligowa Siódemka Miedź Legnica. Spotkanie to rozegrane zostanie w środę 19 lutego w Legnicy.

Początek sobotniego meczu miał dość nieoczekiwany przebieg. W 8 min po rzucie karnym najskuteczniejszego strzelca drugiej grupy drugiej ligi, Pawła Kruszewskiego, gospodarze prowadzili bowiem 5-1, a sześć minut później Jakub Bieniek powiększył przewagę grudziądzan do pięciu „oczek” (7-2). Kolejne minuty należały jednak do tarnowian. W 21 min po akcji Alberta Sanka, Grupa Azoty przegrywała już tylko 6-7, a trzy minuty później Rennosuke Tokuda doprowadził do remisu 8-8. Miejscowi na chwilę odzyskali jeszcze prowadzenie po akcji Pawła Kruszewskiego (9-8 w 25 min), rzuty Paulo Grozdka, Michała Grabowskiego, Mindaugasa Tarcijonasa oraz Alberta Sanka, spowodowały jednak, że w 29 min „siódemka” z Tarnowa wygrywała 12-9. Ostatni fragment pierwszej połowy przyniósł już tylko kosmetyczną zmianę rezultatu.

Po czterech minutach gry w połowie i trafieniu Mateusza Wojdana, przewaga gości wzrosła do pięciu bramek (16-11). Skrzydłowy Grupy Azoty zdobył także kolejne dwie bramki dla swojego zespołu i w 37 min było 13-18. Dwie minuty później gospodarze doprowadzili do wyniku 15-18, ale w 45 min po rzucie Kacpra Lazarowicza oraz dwóch trafieniach Michała Grabowskiego zrobiło się 15-21. „Siódemka” z Grudziądza nie zamierzała jednak składać broni i w 50 min po akcji Bartosza Prietza znów przegrywała różnicą trzech zaledwie „oczek” (18-21). Jeszcze na trzy minuty przed końcem, tarnowianie prowadzili tylko 24-21. Trafienia Paulo Grozdka, Wojciecha Dadeja oraz Mindaugasa Tarcijonasa przypieczętowały jednak awans „siódemki” z Tarnowa.

Grupa Azoty: Grzegorz Barnaś, Dawid Ciochoń, Patryk Małecki - Mateusz Wojdan 5, Michał Grabowski 3, Nikola Kedzo 3, Łukasz Kużdeba 3, Mindaugas Tarcijonas 3, Rennosuke Tokuda 3, Paulo Grozdek 2, Albert Sanek 2, Wojciech Dadej 1, Kacper Lazarowicz 1, Bartosz Niemiec 1, Jakub Kowalik, Edgar Landim.