Pierwsza strata koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza strata koszykarek Pałacu

Z pierwszą w tym sezonie porażką pogodzić musiały się występujące w południowej grupie drugiej ligi koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W meczu rozegranym w hali przy ul. Gumniskiej zespół trenera Krzysztofa Wawrzonka nie sprostał innej drużynie z kompletem zwycięstw, Ikarowi Niepołomice, przegrywając 65-76 (15-18, 22-19, 14-17, 14-22).

Mecz drugiej ligi koszykówki kobiet: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - Ikar Niepołomice

Pierwsze punkty zdobyła Natalia Malaga, ale w 5 min po drugim trafieniu Adrianny Polichy, Pałac przegrywał 2-6. „Trójka” Natalii Malagi i punkty Katarzyny Śmiertki wyprowadziły nasz zespół na prowadzenie 9-8 (7 min), a w 8 min po rzucie grającej asystentki trenera, Debory Sajdak-Malec było 13-11 dla Pałacu. Kolejne siedem punktów zdobyły jednak koszykarki Ikara, a trafienie Pauliny Liszki zmniejszyły tylko straty naszego zespołu do trzech punktów.

W 14 min zespół z Niepołomic prowadził 24-20, jeszcze w tej samej minucie po punktach Natalii Malagi i Barbary Śmiertki zrobiło się jednak 24-24. Trafienia Pauliny Liszki i Katarzyny Śmiertki wyprowadziły natomiast w 17 min nasz zespół na prowadzenie 31-28. Na minutę przed końcem pierwszej połowy było jeszcze 35-31 dla Pałacu. Znów powtórzyła się jednak historia z pierwszej kwarty. Rywalki zdobyły sześć punktów z rzędu (35-37 w 20 min), a punkty kapitan MKS PM, Pauliny Liszki, spowodowały, że do przerwy było 37-37.

W czwartej minucie drugiej połowy, niepołomiczanki wygrywały 42-39. Dwie akcje Katarzyny Pasek przywróciły jednak prowadzenie naszej drużyny, w 25 min na tablicy pojawił się wynik 43-42. Dwie minuty później po pięciu z rzędu punktach Pauliny Liszki było natomiast 48-45. W odpowiedzi cztery punkty zdobyły przyjezdne (48-49 w 28 min), a po trzydziestu minutach Ikar wygrywał 54-51.

Pierwsza część ostatniej kwarty przyniosła wyrównaną grę i w 36 min po rzucie wolnym Katarzyny Pasek było 58-61. Na „trójkę” Adrianny Polichy, trafieniem zza linii 6.75 m odpowiedziała także Katarzyna Śmiertka i było 61-64. Sześć z rzędu punktów zdobytych przez Patrycję Łukasik, spowodowało jednak, że w 37 min przyjezdne wygrywały już 70-61. W odpowiedzi na punkty Barbary Śmiertki, trzykrotnie trafiła natomiast Alicja Matczyńska-Patla (63-76). Rzut Sylwii Słowik zmniejszyło jedynie rozmiary przegranej Pałacu.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 22, Katarzyna Śmiertka 14 (1x3), Natalia Malaga 9 (1x3), Barbara Śmiertka 7, Debora Sajdak-Malec 6, Katarzyna Pasek 5, Sylwia Słowik 2, Magdalena Maksymowicz 0, Emilia Wawrzon 0.