Pierwsza strata punktów Metalu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza strata punktów Metalu

Cztery zwycięstwa (w tym jedno dwucyfrowe), remis i porażka – tak przedstawia się bilans weekendowych występów drużyn z Tarnowa walczących o punkty w seniorskich ligach piłki nożnej.

Prawdziwy festiwal strzelecki urządziły sobie trzecioligowe piłkarki drugiej drużyny Tarnovii. W wyjazdowym spotkaniu tarnowianki rozgromiły 14-1 (11-0), grające w dziewięcioosobowym składzie, Rysy II Bukowina Tatrzańska. Po pięć bramek strzeliły w tym pojedynku Emilia Bochenek oraz Natalia Wzorek. Po dziesięciu minutach nasz zespół prowadził już 4-0. Było to efektem hat-tricka Natalii Wzorek (4, 6 i 10 min) oraz celnego strzału Aleksandry Skrzyniarz (8 min). Kolejne dwie bramki zdobyła w 18 i 21 min Emilia Bochenek, a przed przerwą między słupki trafiły jeszcze: Agnieszka Derus (24 i 43 min), Aleksandra Skrzyniarz (26 min) oraz Natalia Wzorek (29 i 40 min). Po zmianie stron piłkarki z Tarnowa nie były już tak skuteczne, tym niemniej trzy razy na listę strzelczyń wpisała się jeszcze Emilia Bochenek (66, 75 i 80 min). Jedyną bramkę dla gospodyń zdobyła w 88 min Aleksandra Misiura. Rezerwy Tarnovii zajmują w tabeli drugie miejsce.

Po kolejne zwycięstwo sięgnęli piłkarze tarnowskiej Unii. Wyjazdowa wygrana 4-1 (2-0) z Glinikiem Gorlice dała im awans na fotel lidera wschodniej grupy małopolskiej czwartej ligi. Tarnowianie objęli prowadzenie już w 11 min, kiedy Łukasz Popiela wykorzystał błąd miejscowego bramkarza, Łukasza Różalskiego. W 26 min było już 2-0, a to za sprawą Dominika Wardzały, który spożytkował dośrodkowanie z prawej strony boiska. Po sześciu minutach gry w drugiej połowie trzecią bramkę dla „Jaskółek” zdobył Mateusz Nowak, w 79 min drugie tego dnia trafienie zaliczył natomiast Łukasz Popiela, tym razem finalizując wrzutkę Artura Białego. Wynik meczu ustalił w 83 min Daniel Kmak, pokonując Łukasza Lisaka strzałem z rzutu karnego.

Trzecią z rzędu wygraną odnieśli piłkarze drugiego naszego czwartoligowca, Tarnovii. W wyjazdowym spotkaniu pokonali oni 1-0 (0-0) beniaminka, Poprad Rytro. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 88 min strzałem zza pola karnego Wojciech Kuboń. Zwycięstwo to dało tarnowianom awans na jedenaste miejsce w tabeli.

Pierwsze w tym sezonie punkty stracił lider klasy okręgowej, Metal Tarnów. W meczu rozegranym na boisku przy ul. Warsztatowej, gospodarze zremisowali z Zorzą Zaczarnie 1-1 (1-1). Wynik meczu otworzył w 14 min Dawid Iwaniec, wykorzystując rzut karny. Wyrównującą bramkę dla Metalu zdobył natomiast w 27 min Kamil Szumlański.

W klasie „B” czwarty z rzędu mecz wygrali piłkarze Iskry Tarnów. W wyjazdowym spotkaniu pokonali oni 5-2 Cezara Kępa Bogumiłowicka i plasują się w tabeli na piątym miejscu ze stratą trzech zaledwie punktów do lidera, KS Łękawica. Hat-trick w tym pojedynku zaliczył Damian Kubala, po jednej bramce zdobyli Janusz Syrowy i Dawid Cich. Zakończyła się natomiast seria czterech kolejnych meczów bez porażki w wykonaniu „jedenastki” Błękitnych 1947 Tarnów. Tarnowianie w wyjazdowym spotkaniu przegrali 0-3 (0-1) z Alfą Siedliska i zajmują w tabeli klasy „B” jedenastą pozycję.