Pierwsza wygrana Grupa Azoty Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza wygrana Grupa Azoty Unii

W piątym już meczu kontrolnym przed rozpoczynającym się 30 sierpnia nowym sezonem Orlen Superligi w piłce ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzyła się w Arenie Jaskółka Tarnów z Padwą Zamość.

Sparingowy mecz piłki ręcznej: Grupa Azoty Unia Tarnów - Padwa Zamość

Początkowy kwadrans przebiegał pod znakiem wyrównanej gry, w dalszych minutach pierwszej połowy, grający w Lidze Centralnej zespół z Zamościa nie był jednak w stanie nawiązać wyrównanej walki z „Jaskółkami”. Efekt tego był taki, że do przerwy ekipa trenera Marcina Janasa prowadziła 17-12.

Po zmianie stron obie „siódemki” postawiły głównie na atak (w drugiej połowie padło 39 bramek). W tej wymianie znów skuteczniejsi okazali się jednak tarnowianie, powiększając dzielący oba zespoły dystans o kolejnych pięć trafień. Ostatecznie Grupa Azoty Unia wygrała 39-29 i było to pierwsze jej zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Jakub Sikora 5, Dzmitry Smolikau 5, Jakub Tokarz 5, Marcel Zdobylak 5, Ali Mehdizadeh 4, Aliaksandr Bushkou 3, Albert Sanek 3, Łukasz Kucharzyk 2, Korneliusz Małek 2, Jakub Adamski 1, Przemysław Mrozowicz 1, Vladyslav Parovinchak 1, Paweł Podsiadło 1, Michał Słupski 1.