Pierwsza wygrana kadetów MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza wygrana kadetów MUKS 1811 Unii

W drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo koszykarskiej klasy kadetów „A”, prowadzona przez trenera Łukasza Stawarza drużyna MUKS 1811 Unii Tarnów zagrała w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z drugim zespołem Korony Oknoplast Kraków.

Tarnowianie w pierwszym meczu przegrali na wyjeździe 62-75 z UKS Regis Wieliczka, ekipa z Krakowa na inaugurację pokonała natomiast w domowym spotkaniu Wisłę Kraków 74-63. Pierwsza kwarta niedzielnego spotkania należała do gości, którzy po dziesięciu minutach wygrywali różnicą pięciu punktów. W drugiej „ćwiartce” przez większość czasu również prowadzili przyjezdni. W końcówce pierwszej połowy krakowianie opadli jednak nieco z sił, co skrzętnie wykorzystali podopieczni trenera Łukasza Stawarza. Efekt tego był taki, że na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 41-37 dla MUKS 1811 Unii.

W trzeciej kwarcie na parkiecie trwała wyrównana walka. Nieznacznie skuteczniejsi okazali się w niej koszykarze z Krakowa, po trzydziestu minutach cały czas górą byli jednak tarnowianie, prowadząc 69-67. Podobny przebieg miała ostatnia część meczu. Losy spotkania rozstrzygnęły się w samej końcówce. Krakowianie nie wykorzystali wówczas trzech dogodnych sytuacji, o wiele lepszą skuteczność zaprezentowali natomiast w tym fragmencie meczu młodzi koszykarze z Tarnowa, dzięki czemu zwyciężyli 93-84 (20-25, 21-12, 28-30, 24-17).

MUKS 1811 Unia: Sebastian Dynda 18, Sebastian Szabaciuk 17, Igor Michalski 12, Mikołaj Wróbel 11, Mikołaj Banach 10, Jędrzej Łuszcz 10, Adrian Szumlański 5, Kamil Rajca 4, Jakub Więckowski 4, Eryk Styrkowiec 2, Bartosz Opioła 0, Szymon Skrzypek 0.