Pierwsza wygrana piłkarzy ręcznych Grupy Azoty - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza wygrana piłkarzy ręcznych Grupy Azoty

Pierwsze po awansie do PGNiG Superligi zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni Grupy Azoty Tarnów. W meczu rozegranym w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, gospodarze w konkursie rzutów karnych pokonali 4-2 Chrobrego Głogów. W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 27-27 (15-11).

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch udanych interwencji, rozgrywającego kolejny świetny mecz, Patryka Małeckiego. Na pierwszą bramkę czekać trzeba było do 8 min, kiedy to wynik otworzył Albert Sanek. Dwie minuty później, po rzucie Rafała Jamioła, było 2-1 dla grających wówczas w osłabieniu gości. W kolejnych minutach szczypiorniści obu drużyn trafiali na zmianę i w 10 min po rzucie Łukasza Kużdeby na tablicy pojawił się wynik 5-5. Chwilę potem, gdy na ławce kar przebywał Mindaugas Tarcijonas, na listę strzelców wpisał się Krzysztof Tylutki i goście prowadzili 7-5. W 12 min kontaktową bramkę mógł zdobyć z rzutu karnego Łukasz Kużdeba, jego rzut obronił jednak Michał Kapela. Tarnowski skrzydłowy zrehabilitował się bardzo szybko, trafiając do pustej bramki (po karze dla Rafała Jamioła, goście wycofali bramkarza), chwilę później w jego ślady poszedł Patryk Małecki i w 14 min zrobiło się 7-7. W tej samej minucie, Patryk Małecki obronił zarówno rzut karny wykonywany przez Marcela Zdobylaka, jak i dobitkę głogowskiego skrzydłowego. W odpowiedzi trafił Łukasz Kużdeba i Grupa Azoty wygrywała 8-7. Gdy na ławce kar przebywał Kamil Pedryc goście odrobili straty, wychodząc w 17 min na prowadzenie 9-8. Dwie minuty później Chrobry prowadził 10-9, do remisu doprowadził jednak Wojciech Dadej, a trafienia Kamila Pedryca oraz Łukasza Kużdeby po dalekich podaniach Paulo Grozdka i Patryka Małeckiego, spowodowały, że podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego wygrywali 12-10. W końcówce pierwszej połowy po rzucie Mindaugasa Tarcijonasa i dwóch trafieniach Jakuba Kowalika tarnowianie powiększyli dzielący oba zespoły dystans do czterech „oczek”.

Początek drugiej połowy również należał do Jakuba Kowalika, po dwóch jego rzutach w 33 min przewaga Grupy Azoty wzrosła do sześciu bramek (18-12). Dwie minuty później po akcji Kacpra Lazarowicza było 19-13 i do odrabiania strat ruszyli przyjezdni. W 36 min dzięki dwóm trafieniom Damiana Krzysztofika było 19-15, dwie minuty później Marek Podobas zmniejszył straty Chrobrego do trzech goli (20-17), a na kwadrans przed końcem po rzucie Marcela Zdobylaka, Grupa Azoty prowadziła już tylko 21-20. Kolejne dwa trafienia najskuteczniejszego zawodnika tego spotkania, Jakuba Kowalika, spowodowały, że w 50 min przewaga gospodarzy wzrosła do trzech bramek (24-21). Po czasie wziętym przez trenera gości Witalija Nata, głogowianie rzucili cztery bramki z rzędu i w 54 min po kontrze zakończonej trafieniem Tomasza Klingera, to Chrobry wygrywał 25-24. Dwie minuty później trafił Marcel Zdobylak i było 26-25 dla gości. Kolejne minuty przyniosły nieudane próby zmiany wyniku z obu stron (obronione próby Łukasza Nowaka, Wojciecha Dadeja i Marcela Zdobylaka oraz rzut nad poprzeczką Stanisława Makowiejewa). Na 45 sekund przed końcem do remisu doprowadził Jakub Kowalik, gdy do końca meczu pozostawało 15 sekund między słupki trafił jednak Marcel Zdobylak. Wynik spotkania ustalił na sekundę przed końcem, stojący tyłem do bramki, Mindaugas Tarcijonas.

Konkurs rzutów karnych rozpoczął się od trafienia Wojciecha Dadeja, chwilę później Patryk Małecki wygrał pojedynek z Marcelem Zdobylakiem. Druga seria przyniosła celne rzuty Łukasza Kużdeby i Tomasza Klingera. W trzeciej Rafał Stachera obronił rzut Jakuba Kowalika, swoją próbę wykorzystał natomiast Miłosz Bekisz. Czwartą serię zainaugurował celnym rzutem Łukasz Nowak, a Stanisław Makowiejew nie potrafił zmusić do kapitulacji Dawida Ciochonia. Wygraną Grupy Azoty przypieczętował Michał Grabowski. Najlepszymi zawodnikami uznani zostali Patryk Małecki i Marcel Zdobylak.

Grupa Azoty: Patryk Małecki 1, Dawid Ciochoń – Jakub Kowalik 7, Łukasz Kużdeba 5, Albert Sanek 4, Mindaugas Tarcijonas 3, Kacper Lazarowicz 2, Wojciech Dadej 1, Michał Grabowski 1, Łukasz Nowak 1, Kamil Pedryc 1, Mateusz Wojdan 1, Paulo Grozdek, Damian Misiewicz.