Pierwsza wygrana siatkarek UKS Jedynka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza wygrana siatkarek UKS Jedynka

Pierwsze po awansie do drugiej ligi zwycięstwo odniosły w sobotę siatkarki UKS Jedynka Tarnów. W meczu rozegranym w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby pokonały 3-1 (25-17, 20-25, 25-16, 25-22) KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski.

Siatkarki UKS Jedynka Tarnów

W pierwszym secie do stanu 13-13 na boisku trwała walka punkt za punkt. Końcówka tej części spotkania należała jednak zdecydowanie do tarnowianek, w szeregach których pierwszoplanową postacią w tym fragmencie meczu była, kończąca praktycznie wszystkie ataki, Julia Stachura.

Podobny przebieg miała druga partia, tym razem w końcowych fragmentach przewagę uzyskały jednak siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Większych emocji nie dostarczył natomiast trzeci set. Tarnowianki już na samym początku wypracowały sobie w nim bezpieczną przewagę, którą utrzymały do końca. W tym momencie UKS Jedynka prowadził więc 2-1 i wiadomo było, że zdobędzie pierwszy w sezonie punkt.

Gospodynie nie zamierzały jednak na tym poprzestawać. W czwartej odsłonie przegrywały wprawdzie 19-22, ale rozstrzygnęły seta na swoją korzyść. Po czasie na żądanie trenerek UKS Jedynka, „kiwką” na siatce popisała się tarnowska środkowa, Małgorzata Flaga. Zawodniczka ta powędrowała następnie na pole zagrywki i nie zeszła z niego już do końca spotkania.

- W końcu wyszedł nam mecz. Zbieramy wciąż drugoligowe doświadczenie, ale tym razem w poczynaniach dziewczyn widoczna była pewność siebie. Cały zespół zagrał bardzo ambitnie w polu, a o naszej wygranej zadecydowały skuteczne ataki oraz mała liczba popełnionych błędów – mówiła po meczu Urszula Świerczek.

UKS Jedynka: Dominika Bochenek, Zuzanna Stachura, Małgorzata Flaga, Kalina Warchoł, Julia Stachura, Daria Starzyk, Monika Chmura (libero) oraz Dominika Małek.