Pierwsza wyjazdowa wygrana kadetek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza wyjazdowa wygrana kadetek

Wygrana w Nowym Sączu i porażka w Bochni to dorobek wczorajszych występów młodych koszykarek MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Młodziczki (koszykarki) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Kadetki Pałacu, których szkoleniowcem jest Jacek Falkowski, w ostatnim w tym sezonie spotkaniu wyjazdowym zmierzyły się z UKS Żak Nowy Sącz. Do przerwy mecz był bardzo wyrównany i po pierwszej połowie nasz zespół prowadził 23-21. Po zmianie stron więcej z gry miały jednak tarnowianki. Po trzydziestu minutach nasz zespół wygrywał 36-29, aby ostatecznie zwyciężyć 53-40 (14-12, 9-9, 13-8, 17-11) i cieszyć się z pierwszego kompletu punktów zdobytego poza Tarnowem.

MKS Pałac Młodzieży: Emilia Wawrzon 20, Wiktoria Zabawa 16, Laura Ziaja 6, Nikola Łazarz 4, Natalia Turek 4, Maya Florek 3, Weronika Bielawska 0, Iga Chodorowska 0, Zofia Chrupek 0, Roksana Rojek 0, Julia Zięba 0.

W szóstym meczu ligi młodziczek, koszykarki Pałacu (na zdjęciu) zagrały z niepokonanym w swojej hali MOSiR Bochnia. Po pierwszej kwarcie ekipa trenerki Debory Sajdak-Malec przegrywała różnicą tylko ośmiu punktów. Do przerwy straty tarnowianek wzrosły jednak do blisko trzydziestu „oczek” (20-49). Po zmianie stron także skuteczniejsze okazały się bochnianki, wygrywając ostatecznie 91-48 (22-14, 27-6, 24-14, 18-14). Koszykarki Pałacu nie mogły znaleźć recepty zwłaszcza na Karolinę Jacak, która zdobyła blisko połowę punktów dla MOSiR, kończąc mecz z dorobkiem 43 punktów.

MKS Pałac Młodzieży: Wiktoria Załęska 15, Tatiana Stepek 13, Oliwia Wrona 8, Karina Ozga 4, Nadia Słowik 4, Nadia Gądek 3, Karolina Puchała 1, Emilia Cichy 0, Daria Ozga 0, Maja Reczek 0, Julia Warzecha 0.