Pierwsze tegoroczne zwycięstwo futsalistów Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsze tegoroczne zwycięstwo futsalistów Unii

W drugim tegorocznym meczu południowej grupy pierwszej ligi futsalu, Unia Tarnów zmierzyła się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z Kamionką Mikołów. Spotkanie to zakończyło się wygraną gospodarzy 4-3 (3-2).

Początek meczu należał do gości, którzy w 2 min objęli prowadzenie po strzale Dawida Pasierbka. Kolejne dwa trafienia były jednak dziełem podopiecznych trenera Jakuba Drwala. W 7 min do remisu doprowadził Tomasz Armatys, a siedem minut później na listę strzelców wpisał się kapitan „Jaskółek”, Konrad Fryś. W 16 min było 2-2, a do drugiego tego dnia remisu doprowadził Michał Król. Remisem tym nie cieszyli się jednak goście zbyt długo, w 19 min piłkę do własnej bramki skierował bowiem Sebastian Glenc.

Na kolejne bramki czekać trzeba było do końca drugiej połowy. W 39 min po dalekim podaniu Jakuba Wałacha piłka trafiła do Mateusza Mroczki, a ten po raz czwarty zmusił do kapitulacji bramkarza Kamionki. Na początku ostatniej minuty goście wywalczyli rzut karny, który wykorzystał Dawid Pasierbek, ustalając tym samym wynik meczu.

Unia: Jakub Wałach – Mateusz Mroczka 1, Konrad Podobiński, Wojciech Przybył, Dominik Wardzała oraz Dominik Strzelecki – Tomasz Armatys 1, Konrad Fryś 1, Szymon Adamski, Marcin Gruszka, Tomasz Grzesiak, Piotr Jodłowski, Michał Nosek, Konrad Stańczyk.