Pierwsze zwycięstwo futsalistów Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsze zwycięstwo futsalistów Unii

Po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo sięgnęli pierwszoligowi futsaliści Unii Tarnów. Po domowym remisie 2-2 z Futsalem Nowiny i wyjazdowej porażce 2-8 z BSF-em Bochnia, w niedzielę podopieczni trenera Jakuba Drwala pokonali w Arenie Jaskółka Tarnów 4-2 (1-0) AZS UMCS Lublin.

Zdobywca dwóch bramek, Tomasz Grzesiak

Na pierwszą bramkę kibice czekali niemal do końca pierwszej połowy. W 18 min Konrad Stańczyk wykorzystał sytuację sam na sam z lubelskim bramkarzem i do szatni oba zespoły zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy.

Po dwóch minutach gry po przerwie było już 2-0, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Grzesiak. Lublinianie nie dali jednak za wygraną, efektem czego były dwie strzelone przez nich bramki. W 32 min kontaktowego gola dla „akademików” zdobył Viktor Rusyn, a minutę później do remisu doprowadził Jakub Wankiewicz. W końcówce meczu gościom przytrafiło się jednak kilka prostych błędów, bezlitośnie wykorzystanych przez futsalistów Unii. Na ponowne prowadzenie wyprowadził tarnowian w 36 min strzałem do pustej bramki, bramkarz Jakub Wałach. Chwilę później wynik ustalił Tomasz Grzesiak, zdobywając swoją drugą w tym meczu bramkę.

Unia: Jakub Wałach 1 – Tomasz Grzesiak 2, Wojciech Przybył, Mateusz Mroczka, Konrad Fryś oraz Dominik Strzelecki – Konrad Stańczyk 1, Michał Sieńczak, Piotr Jodłowski, Damian Wolański, Kamil Pawlak, Andrzej Krakowski, Adrian Pasek.

Po trzech kolejkach futsaliści tarnowskiej Unii z dorobkiem czterech punktów klasyfikowani są w tabeli na siódmym miejscu. W czwartej kolejce czeka ich – w niedzielę 11 października - wyjazdowy mecz z plasującą się o pozycję niżej Kamionką Mikołów.