Pierwsze zwycięstwo juniorek młodszych MKS PM MPEC - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsze zwycięstwo juniorek młodszych MKS PM MPEC

Zwycięstwa juniorek i juniorów młodszych, porażki młodziczek i młodzików oraz wygrana i przegrana w rzutach karnych chłopców – oto bilans ostatnich występów młodych szczypiornistów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów.

W piątej kolejce spotkań w lidze juniorek młodszych, prowadzona przez trenera Tomasza Śmieszka drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się w swojej hali z Gościbią Sułkowice. Początek meczu należał zdecydowanie do przyjezdnych, które w 7 min po rzucie Kamili Żarskiej prowadziły 6-0. Cztery minuty później Weronika Gondek zmniejszyła wprawdzie straty Pałacu do trzech trafień (4-7), ale w 18 min było 5-11. Kolejne pięć bramek zdobyły gospodynie i w 27 min po rzucie Magdaleny Leśniak na tablicy pojawił się wynik 10-11. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie dwubramkową przewagą Gościbii.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla zespołu z Sułkowic, ale w 36 min Magdalena Leśniak doprowadziła do remisu 14-14. W 43 min po akcji Dagmary Biedroń tarnowianki prowadziły 16-15, ale trzy minuty później było 17-17. Trafienia Zuzanny Marek i Dagmary Biedroń oraz dwa rzuty karne wykorzystane przez Magdalenę Leśniak spowodowały, że w 52 min było 21-17 dla Pałacu. Tej przewagi podopieczne trenera Tomasza Śmieszka już nie roztrwoniły, zwyciężając 23-20 (11-13). Była to pierwsza w tym sezonie wygrana Pałacu.

MKS PM MPEC: Nadia Buch – Dagmara Biedroń 6, Magdalena Leśniak 6, Martyna Dębowska 5, Zuzanna Marek 2, Weronika Gondek 1, Julia Iwaniec 1, Monika Kopciuch 1, Natalia Nowak 1, Aleksandra Czapla, Oliwia Moździeż.

Kolejne zwycięstwo odniosła trenowana przez Szczepana Greczyńskiego „siódemka” juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Tarnowianie w wyjazdowym meczu pokonali 30-18 (14-5) Kusego Kraków. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando naszego zespołu, który w 11 min po trzecim już trafieniu Patryka Majchra prowadził 5-0. Sześć minut później było 3-6, dwie bramki Jakuba Kociuby oraz celny rzut Michała Muchy, spowodowały jednak, że w 24 min Pałac wygrywał 9-3. W końcówce pierwszej połowy podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego rzucili pięć bramek, tracąc zaledwie dwie, stąd też na przerwę zeszli z dziewięciobramkową przewagą.

Po pięciu minutach gry po przerwie i trafieniu Sebastiana Surmana, prowadzenie Pałacu wzrosło do trzynastu „oczek” (6-19). W 38 min krakowianie zmniejszyli straty do dziesięciu bramek (9-19), a w 48 min przegrywali 15-23. W odpowiedzi szczypiorniści Pałacu trafili jednak pięć razy z rzędu, po bramce Szymona Wajdy doprowadzając do wyniku 15-28. Ostatnie fragmenty meczu przyniosły już tylko kosmetyczną zmianę rezultatu.

MKS PM MPEC: Mateusz Chłopek 1, Michał Zarzycki – Patryk Majcher 10, Szymon Wajda 5, Jakub Kociuba 3, Michał Mucha 3, Mateusz Hoim 2, Korneliusz Małek 2, Jakub Sikora 2, Sebastian Surman 1, Kacper Zając 1, Kacper Bednarz, Klaudiusz Kasprzyk, Łukasz Mądel, Kacper Tuman.

W pojedynku ligi młodziczek, MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się w Olkuszu z pierwszym zespołem tamtejszego SPR-u. Pierwsze minuty były bardzo wyrównane i w 8 min gospodynie prowadziły tylko 6-5. Następny fragment spotkania wygrały jednak 5-0 i w 15 min po rzucie karnym Pameli Sawickiej było już 11-5. Końcówka pierwszej połowy znów przyniosła grę bramka za bramkę i odsłona ta zakończyła się pięciobramkowym zwycięstwem olkuszanek.

W 30 min utrzymywało się pięciobramkowe prowadzenie gospodyń (17-12), bramki Martyny Adamczyk i Natalii Nowak zmniejszyły jednak straty Pałacu do trzech „oczek” (17-14 w 31 min). W 36 min miejscowe odskoczyły na sześć trafień (20-14), ale w 41 min po rzucie karnym Martyny Adamczyk, podopieczne trenerki Marty Świątek-Węc, przegrywały tylko 18-21. Ostatnie w tym meczu słowo należało jednak do szczypiornistek SPR-u, które zwyciężyły 25-18 (14-9).

MKS PM MPEC: Gabriela Janas - Aleksandra Leśniak 5, Martyna Adamczyk 4, Aleksandra Czapla 3, Natalia Nowak 3, Julia Wajda 2, Oliwia Hołda 1, Oliwia Bajgier, Kornelia Buczek, Natalia Hajzler, Julia Leśniak.

Punktów nie udało się zdobyć także trenowanej przez Pawła Peckę drugiej drużynie młodzików MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, która zagrała na wyjeździe z MOSiR-em I Bochnia. W 11 min gospodarze prowadzili 6-1, ale w 18 min po rzucie karnym Filipa Klucznika ich przewaga stopniała do dwóch „oczek” (6-4). W końcówce pierwszej połowy, oba zespoły dorzuciły jeszcze po dwie bramki o do przerwy było 8-6.

Drugą połowę bochnianie rozpoczęli jeszcze lepiej niż pierwszą, w 41 min po rzucie Bartłomieja Jonaka wygrywali bowiem już 17-7. Na dwie minuty przed końcem, Kacper Marszołek zmniejszył straty Pałacu do pięciu bramek (18-13), ostatecznie tarnowianie przegrali 13-20 (6-8).

MKS PM MPEC II: Michał Stec – Filip Klucznik 4, Jakub Wzorek 4, Jakub Firlej 3, Kacper Marszołek 1, Kacper Rybicki 1, Paweł Białas, Mikołaj Denisiuk, Kacper Golec, Kacper Jeż, Tomasz Ziaja.

Najmłodsi piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów rywalizowali w rozegranym w Tarnowie turnieju Małopolskiej Ligi Chłopców. W pierwszym meczu podopieczni rodzinnego duetu Bartosz Bommersbach – Józef Bommersbach pokonali 19-7 (10-1) MOSiR II Bochnia. W drugim zremisowali 12-12 (7-7) z pierwszym zespołem MOSiR-u, w konkursie rzutów karnych ulegając bochnianom 3-4.

MKS PM MPEC: Damian Rymanowski, Igor Majchrowicz – Mateusz Mac 18, Borys Witek 4, Franciszek Kania 3, Karol Słobodzian 3, Kacper Czechowski 2, Marcel Kula 1, Jakub Chrapusta, Leon Ptak, Mateusz Rokocz, Jan Siedlęczka, Igor Świerczek, Beniamin Tokarski.