Pierwszy komplet punktów młodych „Jaskółek” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwszy komplet punktów młodych „Jaskółek”

Pierwsze zwycięstwo odniosła drużyna piłkarzy Unii Tarnów, występująca w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15. W rozegranym w Zamościu zaległym meczu piątej kolejki, podopieczni trenera Łukasza Jamroga pokonali zespół tamtejszego Hetmana.

Mecz Centralnej Ligi Juniorów U-15 w piłce nożnej: Unia Tarnów - Wisła Kraków

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla tarnowian, którzy w 6 min stracili bramkę po strzale Oliwiera Płatka. Bardzo szybko, bo już sześć minut później do remisu doprowadził jednak Franciszek Woloszczuk. Do przerwy miejscowy bramkarz skapitulował jeszcze raz, w 32 min pokonał go Bartosz Solarz.

W 48 min „Jaskółki” prowadziły już 3-1, tym razem na listę strzelców wpisał się Szymon Zbierzkowski. Siedem minut później straty gospodarzy zmniejszył, wprowadzony na boisko chwilę wcześniej, Hubert Buczak. Trafienia Jakuba Hajdo (72 min) i Fabiana Jasiaka (80+2 min) przypieczętowały jednak wygraną naszego zespołu. Ostatecznie Unia wygrała 5-2 (2-1) i przeskoczyła w tabeli drużynę z Zamościa (nasz zespół jest siódmy, Hetman ósmy).

Unia: Jan Mazurkiewicz – Szymon Zbierzkowski, Bartłomiej Szarek, Bartosz Solarz, Kamil Mróz (75 Aleksander Wójcik), Przemysław Dzióbak, Jakub Hajdo (75 Filip Szczurek), Maxim Garncarz (75 Miłosz Różycki), Franciszek Woloszczuk, Łukasz Musiał (60 Fabian Jasiak), Szymon Kolasiński.

***

Już jutro młodych piłkarzy Unii czeka kolejny mecz o punkty w Centralnej Lidze Juniorów. W rozpoczynającym się o godz. 16 zaległym spotkaniu szóstej kolejki zmierzą się na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach z wiceliderem, Sandecją Nowy Sącz. Zespół ten w dotychczasowych pojedynkach nie doznał jeszcze porażki, notując sześć zwycięstw i cztery remisy. W meczach wyjazdowych pokonał 3-0 Hetmana Zamość, 4-0 AP TOP54 Biała Podlaska i 3-1 Cracovię oraz zremisował 3-3 z Koroną Kielce i 2-2 z BKS Lublin.