Pierwszy punkt na wyjeździe - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwszy punkt na wyjeździe

W wyjazdowym meczu dwudziestej trzeciej serii PGNiG Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty Tarnów nie sprostali Stali Mielec. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 26-26 (14-14), rzuty karne lepiej wykonywali natomiast gospodarze (5-4). Tarnowianie mogą jednak cieszyć się z pierwszego punktu na wyjeździe.

W początkowych minutach częściej na prowadzeniu byli szczypiorniści Stali, długo żadnej z drużyn nie udało się jednak osiągnąć przewagi wyższej niż jednobramkowa. Dopiero w 15 min po rzucie karnym Miljana Ivanovicia i trafieniu Dzianisa Valyntsaua, na tablicy pojawił się wynik 8-6. Minutę później po kolejnej bramkowej akcji białoruskiego rozgrywającego było 9-7, kolejny fragment spotkania należał jednak do „siódemki” trenera Marcina Markuszewskiego. Bramka Łukasza Kużdeby oraz dwa trafienia Mindaugasa Tarcijonasa, spowodowały, że w 18 min to Grupa Azoty wygrywała 10-9. W 23 min po trzech z rzędu bramkach Dzianisa Valyntsaua było 13-11, ale celne rzuty Alberta Sanka, Mateusza Wojdana i Kamila Pedryca doprowadziły w 29 min do wyniku 13-14. Rezultat do przerwy ustalił Piotr Krępa.

W 35 min notowano wynik 16-16, tarnowianie wykorzystali jednak fragment gry w przewadze i po dwóch rzutach karnych Edgara Landima oraz akcji Łukasza Kużdeby, w 39 min wygrywali 19-16. Po czasie wziętym na prośbę trenera Stali, Dawida Nilssona, dwukrotnie między słupki trafił Miljan Ivanovic (18-19 w 41 min), ale w 46 min najskuteczniejszy w tarnowskim zespole Łukasz Kużdeba przywrócił trzybramkowe prowadzenie Grupy Azoty (19-22), W 53 min, grający w przewadze mielczanie, po rzucie Dzianisa Valyntsau doprowadzili do remisu 23-23, na cztery minuty przed końcem, po rzucie Paulo Grozdka było jednak 25-24 dla zespołu z Tarnowa. W 58 min do kolejnego remisu doprowadził rzutem z siedmiu metrów Miljan Ivanovic, a na początku ostatniej minuty, na pierwsze po przerwie prowadzenie wyprowadził Stal Piotr Krępa. W ostatniej akcji meczu tarnowianie wywalczyli rzut karny, zamieniony na bramkę przez Edgara Landima i o podziale punktów zadecydować musiał konkurs rzutów karnych.

Rozpoczął się on od niewykorzystanych „siódemek” Rennosuke Tokudy i Miljana Ivanovicia. Potem kolejno trafiali jednak: Łukasz Kużdeba, Edgar Landim, Mateusz Wojdak i Nikola Kedzo ze strony Grupy Azoty oraz Dzianis Valyntsau, Michał Chodara, Rafał Krupa i Hubert Kornecki ze strony Stali. W szóstej serii nie pomylił się Miljan Ivanovic, rzut Edgara Landima - wcześniej wykorzystał wszystkie pięć prób z siódmego metra - obronił natomiast Krystian Witkowski i mecz zakończył się wygraną ekipy z Mielca.

Grupa Azoty: Patryk Małecki, Dawid Ciochoń – Łukasz Kużdeba 7, Jakub Kowalik 4, Edgar Landim 4, Wojciech Dadej 2, Kamil Pedryc 2, Mindaugas Tarcijonas 2, Paulo Grozdek 1, Nikola Kedzo 1, Albert Sanek 1, Rennosuke Tokuda 1, Mateusz Wojdan 1, Michał Grabowski.