Piętnaście medali lekkoatletów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piętnaście medali lekkoatletów

Reprezentanci Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START wywalczyli podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce 15 medali.

Dziewięć medali zdobyli sprinterzy: Michał Derus, Tomasz Sikorski, Joanna Mazur i Anna Trener. Anna Trener, trenująca na co dzień w AZS AWF Kraków, wystartowała w dwóch biegach na 100 i 200 m i w obydwu tych konkurencjach nie dała żadnych szans swoim rywalkom bardzo pewnie broniąc tytułów mistrzyni Polski. Michał Derusna dystansie 100 metrów pewnie wygrał z czasem 10,72 sek., wyrównując aktualny rekord świata w klasie startowej T47.

Dwa srebrne medale i  jeden brązowy wywalczyła Joanna Mazur.Tarnowianka na dystansach 100 i 200 m poprawiła swoje rekordy życiowe. Również trzy medale, do dorobku całej drużyny, dorzucił Tomasz Sikorski, który wywalczył srebro na dystansie 200 i 400 m oraz brązowy medal na dystancse 100 metrów.

Sześć medali na tej samej imprezie wywalczyli tarnowscy miotacze. Dwa medale zdobył debiutujący na Mistrzostwach Polski Damian Ligęza. Tarnowski zawodnik w konkurencji pchnięcia kulą zajął drugie miejsce. W rzucie oszczepem, pokonał wszystkich rywali i wywalczył tytuł Mistrz Polski w klasie F54. Dwa medale zdobył najmłodszy zawodnik tarnowskiej ekipy Bartosz Hajnysz. Dodatkowo Mariusz Niemiecwywalczył srebro w rzucie oszczepem a Paweł Ciesielski brąz w pchnięciu kulą, gdzie przegrał z medalistą paraolimpijskim Januszem Rokickim.