Piłkarki Iskry w finale Mistrzostw Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarki Iskry w finale Mistrzostw Polski

Trwa wspaniała seria młodych piłkarek TS Iskra Tarnów, występujących w Centralnej Lidze Juniorek U-15. W sobotnim półfinale, podopieczne trenerów Michała Jarząba i Jacka Ćwika, po rzutach karnych pokonały na wyjeździe GKS Katowice i w najbliższą niedzielę zagrają o tytuł mistrzyń Polski trampkarek.

Piłkarki TS Iskra Tarnów

Bardzo długo zapowiadało się na to, że na przerwę oba zespoły zejdą przy wyniku bezbramkowym. Już w pierwszej akcji wynik otworzyć mogła wprawdzie Natalia Olchawska, ale na bramkę czekać trzeba było do doliczonego czasu pierwszej połowy. Po zamieszaniu, jakie powstało pod tarnowską bramką po rzucie rożnym, piłkę do siatki wepchnęła wówczas Agnieszka Frączek i po 40 minutach obrończynie tytułu prowadziły 1-0.

Po zmianie stron także padła jedna tylko bramka. W 63 min strzałem z narożnika pola karnego zdobyła ją Joanna Horodyska i w regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1 (1-0). W dogrywce żadnej z drużyn nie udało się umieścić piłki w bramce i o awansie do finału decydować musiał konkurs rzutów karnych.

Po pięciu „jedenastkach” notowano wynik 4-4 (rzuty karne dla naszego zespołu wykorzystały: Natalia Olchawska, Blanka Zając, Julia Dziurdzia, Gabriela Krawczyk). W pierwszej serii dodatkowej pomyliła się zawodniczka gospodarzy, swojej szansy nie zmarnowała natomiast Julia Sieczka i awans do finału świętować mogły tarnowianki.

Finał rozegrany zostanie w niedzielę, 18 czerwca w Ząbkach, a rywalem TS Iskra będzie w nim zespół wicemistrzyń Polski, AP Diamonds Academy Warszawa.

TS Iskra: Milena Gołąb, Gabriela Krawczyk, Julia Dziurdzia, Natalia Olchawska, Karolina Najberek, Natalia Gala (41 Wiktoria Krawczyk), Aleksandra Dziurda, Julia Sieczka, Zuzanna Wróbel, Joanna Horodyska, Blanka Zając.