Piłkarki TS Iskra w drugiej lidze - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarki TS Iskra w drugiej lidze

Efektowną wygraną 5-0 (3-0) w wyjazdowym spotkaniu ostatniej kolejki trzeciej ligi z Izolatorem Boguchwała, piłkarki TS Iskra przypieczętowały awans do drugiej ligi. Tarnowianki wywalczyły go w imponującym stylu, w 22 meczach zdobywając 60 punktów (20 zwycięstw i dwie porażki) i wygrywając ostatnie 14 spotkań.

Piłkarki TS Iskra Tarnów

Bohaterką pierwszej połowy niedzielnego spotkania w Boguchwale była Zuzanna Wróbel, zdobywając wszystkie trzy bramki. Pierwszy raz miejscową bramkarkę pokonała ona w 23 min, po raz drugi na listę strzelczyń wpisała się w 31 min, a hat-trick skompletowała w 42 min.

Na drugą połowę szesnastoletnia zawodniczka już nie wyszła, ale bramkarka Izolatora skapitulowała jeszcze dwukrotnie. W 65 min pokonała ją Gabriela Łucek, a wynik ustaliła pięć minut później, wprowadzona na boisko po przerwie, Yelyzaveta Adamenko.

W ostatnim trzecioligowym meczu, podopieczne trenerów Michała Jarząba i Jacka Ćwika wystąpiły w składzie: Denisa Mochnacka – Estera Dudek (46 Milena Michałek), Kornelia Dudziak, Anita Kisielewska (46 Yelyzaveta Adamenko), Gabriela Łucek, Amelia Miterka (46 Joanna Horodyska), Karolina Najberek, Karolina Piwowarczyk, Paulina Wałaszek, Zuzanna Wróbel (46 Natalia Gala), Blanka Zając (61 Natalia Para).