Piłkarki Tarnovii w ćwierćfinale Pucharu Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarki Tarnovii w ćwierćfinale Pucharu Polski

W rozegranym w sobotę na boisku przy ul. Bandrowskiego spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet, Tarnovia po dogrywce pokonała 4-1 (1-1, 0-0) HydroTruck Radom i jako jedyna drużyna pierwszoligowa awansowała do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Niewiele jednak brakowało, aby radomianki wygrały to spotkanie walkowerem. Karetka pogotowia, która zgodnie z regulaminem zabezpieczać miała sobotni pojedynek wezwana została bowiem do nagłego przypadku i mecz rozpoczął się z blisko półtoragodzinnym opóźnieniem.

Na pierwszą bramkę kibice czekali do 71 min, kiedy radomską bramkarkę strzałem z 16 metrów pokonała Agnieszka Derus. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wygraną Tarnovii, w 88 min wyrównującą bramkę zdobyła Julia Bińkowska i sędzina musiała zarządzić dogrywkę.

W doliczonym czasie gry na boisku niepodzielnie panowały już podopieczne trenera Michała Jarząba. W 100 min na ponowne prowadzenie wyprowadziła nasze zespół Gabriela Gębica. Osiem minut później po rzucie karnym Julii Szostak było 3-1, a w 115 min wygraną Tarnovii przypieczętowała Katarzyna Białoszewska.

Mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną – systemem mecz i rewanż - na wiosnę przyszłego roku. Oprócz Tarnovii zagra w nich siedem ekip występujących na co dzień w ekstralidze: Górnik Łęczna (lider na półmetku), Medyk Konin (wicelider), Czarni Sosnowiec (4. miejsce), UKS SMS Łódź (5. miejsce), GKS Katowice (6. miejsce), Olimpia Szczecin (7. miejsce) oraz KKP Bydgoszcz (11. miejsce).