Piłkarki Tarnovii w ekstralidze! - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarki Tarnovii w ekstralidze!

Wygrywając wczoraj na wyjeździe 3-1 (2-0) ze Stomilankami Olsztyn, pierwszoligowe piłkarki Tarnovii na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniły sobie awans do ekstraligi. Przypomnijmy, że niedawno prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej zapewniły sobie również futsalistki najstarszego tarnowskiego klubu.

Piłkarki Tarnovii

Wynik niedzielnego spotkania otworzyła w 19 min Gabriela Gębica, zachowując najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu, jakie powstało pod bramką Stomilanek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 39 min tarnowianki odebrały piłkę gospodyniom na ich połowie, a składna akcja naszego zespołu zakończyła się uderzeniem z 20 m pod poprzeczkę Klaudii Kubaszek.

Równie dobrze rozpoczęła się dla podopiecznych trenera Michała Jarząba druga połowa. W 47 min Katarzyna Białoszewska wykorzystała prostopadłe podanie Agnieszki Derus i po minięciu bramkarki strzałem z ostrego kąta podwyższyła rezultat na 3-0. W 87 min Paulina Wałaszek sfaulowała w polu karnym Katarzynę Kałużną i sędzina wskazała na „wapno”. Magdalena Syrek wyczuła intencje wykonującej rzut karny Kristyny Sivakovej i obroniła jej strzał, wobec dobitki była już jednak bezradna.

Więcej bramek tego dnia nie padło i mecz zakończył się tradycyjnym można rzec wynikiem 3-1 dla Tarnovii. Tradycyjnym, gdyż była to czwarta już w tej rundzie – a jeśli liczyć pucharową potyczkę z ROW Rybnik, to piąta – wygrana tarnowianek w tych rozmiarach. Chwilę później na boisku przy ul. Żytniej polał się szampan.

Tarnovia: Magdalena Syrek – Paulina Wałaszek, Julia Szostak, Gabriela Gębica, Aniela Drwal, Gabriela Krawczyk (46 Kornelia Dudziak), Katarzyna Trytek, Alicja Duszyk (62 Aleksandra Skrzyniarz), Klaudia Kubaszek, Agnieszka Derus, Katarzyna Białoszewska (75 Natalia Wzorek).