Piłkarski weekend bez punktów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarski weekend bez punktów

Drugi weekend czerwca był bardzo nieudany dla naszych męskich zespołów występujących w seniorskich ligach piłki nożnej. Cała piątka tarnowskich drużyn przegrała swoje mecze, notując w nich bilans bramkowy 3-22.

Piłka do piłki nożnej

Na pożegnanie z trzecią ligą Unia Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z Wiślanami Jaśkowice. Tarnowianie przegrali to spotkanie 1-3 (1-0) i była to ich piąta ligowa porażka – a dziewiąty mecz bez zwycięstwa – z rzędu. Mecz w Skawinie rozpoczęło się po myśli „Jaskółek”, w 23 min wynik otworzył bowiem Szymon Mida. Potem między słupki trafiali jednak już tylko gospodarze. W 62 min do remisu doprowadził Michał Stachera, a w 73 i 76 min, podyktowane przez arbitra rzuty karne zamienił na bramki kapitan zespołu Dawid Dynarek. Unia zakończyła sezon na piętnastej, pierwszej spadkowej pozycji.

W dwudziestej ósmej kolejce piątej ligi, spośród trójki naszych zespołów najbliższy zdobycia punktów był Metal Tarnów. W wyjazdowym pojedynku z LKS Szaflary tarnowianie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, aby ostatecznie przegrać 2-3 (1-0). Na pierwszą bramkę kibice czekali do 28 min, kiedy miejscowego bramkarza do kapitulacji zmusił Igor Dubas. Osiem minut po przerwie do remisu doprowadził Bartosz Bryjak, a w 55 min piłkę do własnej bramki skierował Igor Dubas. W 67 min drugą bramkę dla miejscowych zdobył Krzysztof Wojtanek, a o wygranej zespołu z Podhala zadecydował gol zdobyty w doliczonym czasie gry (90+4 min) przez Szymona Zubrzyckiego. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zespół z ul. Warsztatowej klasyfikowany jest na szóstym miejscu.

Grająca przed swoją publicznością Unia II Tarnów uległa 0-3 (0-2) Sokołowi Słopnice. Obie bramki w pierwszej połowie były dziełem Artura Matrasa (10 i 35 min). Wygraną gości przypieczętował natomiast w 67 min Dominik Jasica. Rezerwy „Jaskółek” zajmują obecnie w tabeli dwunastą lokatę.

Z jeszcze dotkliwszą porażką pogodzić musieli się piłkarze Tarnovii, którzy w wyjazdowym pojedynku zmierzyli się z Sandecją II Nowy Sącz. Sądeczanie po strzałach Dawida Salamona (3 min) i Patryka Peciaka 57 min) bardzo szybko wypracowali sobie dwubramkową przewagę. W 37 min po raz drugi na listę strzelców wpisał się Patryk Peciak, a wynik do przerwy ustalił w 40 min Kacper Laskosz. W drugiej połowie Maciej Nazimek skapitulował jeszcze po strzałach Arkadiusza Nowaka (69 min) oraz Kamila Łatki (90 min) i mecz zakończył się porażką Tarnovii 0-6 (0-4). Piłkarze najstarszego tarnowskiego klubu zajmują obecnie dziewiątą pozycję.

Bardzo nieudanie zakończyła sezon, grająca w klasie „A”, Iskra Tarnów. W ostatnim meczu tarnowianie przegrali na wyjeździe z Rudką aż 0-7 (0-1), a porażka ta zepchnęła ich na dziewiąte miejsce. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 45 min, kiedy celnie uderzył Igor Głowacki. W 47 min po strzale Bartosza Bartnika było 2-0. Potem w ciągu niespełna kwadransa (50, 55 i 63 min) hat-trick skompletował Sławomir Seremet. W 72 min po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bartosz Bartnik, a w 81 min – tuż po wejściu na boisko – rezultat ustalił Jakub Karaś