Piłkarze ręczni Grupy Azoty II mistrzami ligi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarze ręczni Grupy Azoty II mistrzami ligi

W rozegranym w niedzielę meczu ósmej kolejki małopolsko-śląskiej grupy trzeciej ligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty II Tarnów zmierzyła się z UKS Czwórka Libiąż. Grający przed swoją publicznością tarnowianie wygrali 39-33 (21-15), dzięki czemu na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie prymat w lidze.

Podopieczni trenera Marcina Janasa mogli objąć prowadzenie już w 1 min, ale Konrad Wątroba nie wykorzystał rzutu karnego. Minutę później wynik otworzył Przemysław Mądel. W 11 min po kolejnych trzech jego trafieniach gospodarze prowadzili już 7-1, piąta bramka tarnowskiego skrzydłowego doprowadziła natomiast do wyniku 9-2 (12 min). Kolejne minuty były znacznie bardziej wyrównane, tym niemniej w 18 min po dwóch rzutach Patryka Majchera notowano wynik 13-5, a pięć minut później Igor Mróz powiększył rozmiary prowadzenia Grupy Azoty II do dziewięciu bramek (17-8). Jeszcze w 25 min gospodarze prowadzili 19-10, w końcówce pierwszej połowy „siódemka” z Libiąża zmniejszyła jednak straty do sześciu bramek.

Druga część spotkania rozpoczęła się od celnego rzutu Igora Mroza, ale w 34 min po akcji Kamila Dziubińskiego tarnowianie prowadzili tylko 22-18. Oscylująca w granicach czterech-sześciu bramek przewaga podopiecznych trenera Marcina Janasa utrzymywała się do 50 minuty, kiedy to po rzucie Patryka Kwarcińskiego na tablicy pojawił się rezultat 33-26. Po okresie gry bramka za bramkę, gospodarze trafili dwa razy z rzędu i w 56 min po rzucie najskuteczniejszego na boisku Przemysława Mądela (zdobył jedną trzecią bramek rzuconych przez Grupę Azoty II) wygrywali 37-29. Zryw przyjezdnych pozwolił im na zmniejszenie strat do pięciu trafień (37-32 w 59 min), ostatecznie po rzucie Oskara Klamrzyńskiego spotkanie zakończyło się sześciobramkową wygraną ekipy z Tarnowa.

Grupa Azoty II: Jakub Hołda - Przemysław Mądel 13, Patryk Kwarciński 7, Oskar Klamrzyński 5, Patryk Majcher 5, Igor Mróz 4, Grzegorz Piska 3, Konrad Wątroba 1, Kacper Zając 1, Michał Łabno.