Piłkarze ręczni SPR PWSZ rozpoczęli rok od zwycięstwa - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarze ręczni SPR PWSZ rozpoczęli rok od zwycięstwa

W pierwszym tegorocznym meczu pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów zmierzyli się na wyjeździe z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Pojedynek ten zakończył się wygraną gości 38-32 (22-16). Tym samym tarnowianie zachowali drugie miejsce w tabeli grupy „B”, mając tyle samo punktów co lider, AZS AWF Biała Podlaska.

Sobotni pojedynek rozpoczął się od dwóch trafień Michała Kubisztala. Potem na listę strzelców wpisali się Emilian Jewuła oraz Daniel Dutka (przy stanie 0-3 Krystian Wędrak nie wykorzystał rzutu karnego dla gospodarzy) i w 4 min było już 0-4. Trzy minuty później po akcji Marcina Wajdy przewaga tarnowian wzrosła do pięciu bramek (2-7), a w 10 min Daniel Dutka doprowadził do wyniku 9-3 dla „siódemki” z Tarnowa. Kolejne pięć minut przyniosło grę bramka za bramkę. W 16 min po dwóch z rzędu golach Krystiana Wędraka zrobiło się wprawdzie 9-13, ale na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, po akcji Łukasza Nowaka tarnowianie wygrywali 17-10. Na początku 30 min ich przewaga wzrosła nawet do ośmiu trafień (14-22), bramki Grzegorza Sobuta i Jakuba Bulskiego, spowodowały jednak, że do przerwy podopieczni trenera Ryszarda Tabora prowadzili różnicą sześciu „oczek”.

Po siedmiu minutach gry w drugiej połowie tarnowianie prowadzili 26-19. W 41 min po bramkach Damiana Misiewicza, Łukasza Nowaka i Emiliana Jewuły ich przewaga osiągnęła natomiast rozmiary dziesięciu „oczek” (19-29). Dwie akcje grającego trenera gospodarzy, Mariusza Jurasika zmniejszyły w 43 min straty KSZO Odlewni do ośmiu bramek (21-29), a dwie minuty później na tablicy pojawił się wynik 23-30. W odpowiedzi trafili Michał Kubisztal i Krzysztof Mogielnicki (23-32 w 46 min), ale w 54 min dzięki dwóm z rzędu trafieniom Kacpra Grabowskiego przewaga naszego zespołu zmalała do sześciu goli (27-33). Minutę później po kolejnym trafieniu tego zawodnika było nawet 29-34. Tarnowianie spokojnie dowieźli jednak zwycięstwo do końca meczu, a dziesiątą już w tym sezonie wygraną SPR PWSZ Tarnów przypieczętował w ostatniej minucie Emilian Jewuła.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb – Michał Kubisztal 11, Łukasz Nowak 7, Daniel Dutka 6, Emilian Jewuła 5, Damian Misiewicz 2, Krzysztof Mogielnicki 2, Marcin Wajda 2, Jakub Kowalik 1, Bartosz Niemiec 1, Albert Sanek 1, Kamil Drobiecki, Jakub Spieszny.