Piłkarze ręczni wygrali mecz „na szczycie” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarze ręczni wygrali mecz „na szczycie”

W rozgrywanym w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej meczu „na szczycie” grupy „C” pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn, SPR PWSZ Tarnów pokonał 35-31 (16-11) AZS AWF Biała Podlaska. Wygrana tarnowian mogła być o wiele okazalsza, jeszcze na sześć minut przed końcem prowadzili bowiem różnicą dziewięciu bramek. Po tym zwycięstwie nasza „siódemka” umocniła się na drugim miejscu w tabeli.

Gospodarze zagrali w początkowych minutach bardzo nieskutecznie i zdecydowanie lepiej w mecz weszli „akademicy” z Białej Podlaskiej. W 6 min, po drugiej tego dnia bramce Bartosza Ziółkowskiego, goście prowadzili 5-2. Pięć minut później Emilian Jewuła doprowadził do remisu 6-6, na pierwsze prowadzenie szczypiorniści SPR PWSZ czekać musieli jednak do 16 min, kiedy po akcji Emiliana Jewuły na tablicy pojawił się wynik 9-8. W rewanżu dziewiąty raz trafili wprawdzie rywale (9-9 w 19 min), potem tarnowianie zdobyli jednak pięć bramek z rzędu i na pięć minut przed końcem pierwszej połowy wygrywali już 14-9.

W 36 min po rzucie karnym Dzianisa Valyntsau było 19-14. W tym momencie nastąpił kolejny odjazd tarnowskiej „siódemki”, która w 40 min po rzucie z siedmiu metrów Daniela Dutki prowadziła 23-14 (wcześniej na listę strzelców wpisał się m.in. tarnowski bramkarz, Dawid Ciochoń). Kolejne minuty przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i w 54 min po akcji rozgrywającego dobre spotkanie Alberta Sanka, SPR PWSZ prowadził 31-22. W końcówce tarnowianie oddali jednak inicjatywę przeciwnikom i w 59 min prowadzili tylko 32-28. W ostatniej minucie po rzucie Marcina Stefańca zrobiło się nawet 34-31, a wygraną gospodarzy przypieczętował najskuteczniejszy na parkiecie Daniel Dutka, trafiając po raz dziesiąty.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń 1, Grzegorz Barnaś – Daniel Dutka 10, Jakub Kowalik 8, Emilian Jewuła 4, Albert Sanek 4, Marcin Wajda 3, Kacper Lazarowicz 2, Michał Chodara 1, Bartosz Niemiec 1, Łukasz Nowak 1, Damian Misiewicz, Krzysztof Mogielnicki, Jakub Spieszny.