Po zwycięstwo sięgnęli tylko kadeci MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Po zwycięstwo sięgnęli tylko kadeci MUKS 1811 Unii

Ostatnie dni nie były zbyt udane dla młodych koszykarzy i koszykarek z Tarnowa. Zespoły MKS Pałac Młodzieży nie wygrały żadnego z trzech spotkań, a powody do radości mieli jedynie kadeci MUKS 1811 Unii Tarnów.

W lidze juniorek, w pierwszym meczu rundy rewanżowej, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagrały w hali przy ul. Gumniskiej z MOSiR Bochnia. Pierwsza połowa wtorkowego spotkania miała bardzo wyrównany charakter. Po dziesięciu minutach trzema punktami prowadziły przyjezdne, na przerwę oba zespoły zeszły jednak przy wyniku 39-38 dla Pałacu. O losach spotkania zadecydowała praktycznie trzecia kwarta. Koszykarki z Bochni zdobyły w niej ponad dwa razy więcej punktów od gospodyń, wychodząc na prowadzenie 65-52. W ostatniej kwarcie nieznacznie powiększyły jeszcze swoją przewagę, zwyciężając w końcowym rozrachunku 89-72 (17-14, 21-25, 27-13, 24-20).

MKS Pałac Młodzieży: Oliwia Węglarz 24, Karolina Laszota 13, Magdalena Kuraś 12, Klaudia Stachura 12, Julia Świętochowska 5, Aleksandra Schuster 3, Julia Węglarz 3, Kinga Bałła 0, Martyna Kolbusz 0, Kinga Kozielec 0, Magdalena Maksymowicz 0.

Nie powiodło się również koszykarkom Pałacu występującym w lidze kadetek „B”, które we własnej hali zmierzyły się z Wisłą Can-Pack Kraków. W pierwszej kwarcie krakowianki wypracowały sobie dwunastopunktową przewagę i w dalszych minutach strat tych drużynie trenera Pawła Michalika nie udało się już zniwelować. Koszykarki Pałacu okazały się wprawdzie skuteczniejsze w dwóch z trzech pozostałych „ćwiartek”, ale przegrały 54-58 (9-21, 19-15, 8-9, 18-13). Warto wspomnieć, że połowę punktów dla ekipy z Tarnowa zdobyła Oliwia Węglarz.

MKS Pałac Młodzieży: Oliwia Węglarz 27, Weronika Węglarz 8, Katarzyna Drelicharz 5, Oliwia Król 4, Katarzyna Śmiertka 4, Emilia Bartoszek 3, Klaudia Mojek 3, Maja Galbarczyk 0, Kaja Woźniak 0, Gabriela Wajda 0.

Z porażką pogodzić musieli się także juniorzy MKS Pałac Młodzieży Tarnów, którym nie udał się rewanż za porażkę 58-74 poniesioną w pierwszej rundzie w wyjazdowym meczu z krakowską Wisłą. Mimo atutu własnej hali, podopieczni trenera Jacka Falkowskiego ponownie musieli uznać wyższość ekipy z Krakowa. Pierwsze dwie kwarty należały do przyjezdnych. Każdą z nich krakowianie wygrali różnicą blisko dziesięciu punktów i do przerwy prowadzili 44-27. Po zmianie stron lekką przewagę osiągnęli tarnowianie. Nie wystarczyło im to jednak do odrobienia strat z pierwszej połowy i mecz zakończył się ich porażką 57-67 (14-22, 13-22, 14-11, 16-12).

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Jarosiński 27, Dawid Łazarz 11, Wojciech Iwaniec 10, Mikołaj Ginter 6, Piotr Zaczkiewicz 3, Bartłomiej Ciochoń 0, Dawid Czarnik 0, Kamil Górecki 0, Krystian Kopeć 0, Nikodem Kowalczyk 0, Alan Migoń 0, Mateusz Rachwał 0.

Kadeci „A” MUKS 1811 Unii Tarnów zagrali przed swoją publicznością z MKS Gorlice. Tarnowianie, których ze względu na chorobę trenera Jarosława Mosio wyjątkowo prowadził w tym meczu Michał Skowron, od początku do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili już różnicą dwudziestu „oczek” (55-35). Po zmianie stron powiększyli dzielący oba zespoły dystans o kolejne trzynaście punktów, zwyciężając 104-71 (24-15, 31-20, 24-16, 25-20).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Tryba 25, Andrzej Schabowski 20, Michał Moskal 15, Bartłomiej Kras 13, Adrian Kloch 12, Michał Knapik 6, Mateusz Pochroń 6, Damian Banak 4, Mikołaj Ciesielski 2, Kacper Maniawski 1.

W hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach doszło także do „bratobójczego” pojedynku w klasie kadetów „B”. Rywalizowały w nim dwie drużyny MUKS 1811 Unii Tarnów, pierwsza trenowana przez Michała Skowrona i druga, której szkoleniowcem jest Łukasz Stawarz. Dwie pierwsze kwarty zakończyły się kilkunastopunktowymi wygranymi zawodników pierwszej drużyny, którzy do przerwy prowadzili już 61-34. Po trzydziestu minutach przewaga MUKS 1811 Unii I wzrosła do czterdziestu punktów (89-49), podopieczni trenera Łukasza Stawarza do końca walczyli jednak o jak najkorzystniejszy rezultat. W ostatniej części meczu okazali się lepsi od swoich kolegów o osiem „oczek” i mecz zakończył się wynikiem 113-81 (29-17, 32-17, 28-15, 24-32) dla MUKS 1811 Unii I Tarnów.

MUKS 1811 Unia I: Mikołaj Ciesielski 26, Wojciech Szatko 19, Jakub Łazarz 15, Kacper Plebanek 15, Michał Knapik 12, Oskar Jagoda 8, Kacper Tyborowicz 8, Kacper Maniawski 4, Wiktor Szatko 4, Patryk Głowacz 2.

MUKS 1811 Unia II: Grzegorz Idziak 23, Jakub Więckowski 20, Miłosz Tyrka 12, Adrian Szumlański 11, Mikołaj Wróbel 6, Jan Camara 4, Bartosz Opioła 4, Eryk Styrkowiec 1, Krzysztof Idziak 0, Szymon Skrzypek 0.