Pobiegli po Miecz Spycymira - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pobiegli po Miecz Spycymira

Ponad sto pięćdziesiąt osób stanęło na starcie organizowanego przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, V Biegu na Zamek po Miecz Spycymira. Trasa biegu wiodła z Parku Biegowego „Marcinka” na ruiny zamku na Górze św. Marcina, a najszybciej pokonał ją Oleksander Labziuk z ukraińskiej Winnicy.

Biegacz z Ukrainy na pokonanie dystansu 7.5 kilometra potrzebował 29.52 min. O niespełna minutę wyprzedził drugiego na mecie Marka Łabuza z Tarnowa, który osiągnął czas 30.46 min. Tuż za plecami tarnowianina bieg ukończyli Grzegorz Czyż z Bogumiłowic (Grupa Azoty – Automatyka Tarnów) – 30.54 min oraz Adrian Kijowski z Żabna (Runner Team) – 30.59 min. Piąte miejsce „wybiegał” sobie Przemysław Bień z Bistuszowej (KS Ryglice – sekcja biegowa) – 31.33 min, jako szósty bieg ukończył natomiast Adam Rębilas z Nowego Wiśnicza – 31.44 min.

Wśród kobiet najszybsza okazała się szesnastoletnia Monika Węgrzyn z Widełki (UKS Tiki Taka Kolbuszowa), której rezultat 35.58 min pozwolił na zajęcie dwudziestego miejsca w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zapewniła sobie Beata Słomska z Jodłówki Tuchowskiej (LKS Burzyn) – 39.08 min, a trzecia była Patrycja Jurkiewicz z Tarnowa – 40.01 min.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: kobiety – 19 lat i młodsze – Monika Węgrzyn; 20-29 lat – Patrycja Jurkiewicz; 30-39 lat – Beata Słomska; 40-49 lat – Marta Lipińska (PTG Sokół-Świat Pracy Tarnów – Zbylitowska Góra) – 44.37 min; 50-59 lat – Małgorzata Domaradzka (BT Wagabunda Rzeszów) – 46.18 min; powyżej 60 lat – Maria Patalas (KS Ryglice – Uniszowa) – 57.58 min; mężczyźni – 19 lat i młodsi – Albert Surmacz (Karol Team – Tuchów) – 36.14 min; 20-29 lat – Adrian Kijowski; 30-39 lat – Przemysław Bień; 40-49 lat – Oleksander Labziuk; 50-59 lat – Grzegorz Czyż; 60-69 lat – Antoni Tarza (Ekipa z Tarnowa – Zgłobice) – 38.20 min.