Pociecha i Ropek mistrzami Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pociecha i Ropek mistrzami Polski

W Tarnowie, 9 maja rozegrane zostały Mistrzostwa Polski 2009 we wspinaczce sportowej w konkurencji wspinaczki na czas. W tegorocznej rywalizacji mistrzowskiej zwyciężyli Jakub Pociecha z MKS PM Tarnów i Edyta Ropek z MKS Tarnovia.

W przepięknej scenerii tarnowskiej starówki, wspinacze rywalizowali na dwunastometrowej, przenośnej ściance wspinaczkowej. Ułożone drogi były bardzo łatwe, dzięki czemu wyścigi zawodników stały się niezmiernie widowiskowe. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać wyczyny wspinaczy, z których najszybsi mężczyźni pokonywali drogi w czasie 5,60 sekundy, najszybsza zawodniczka wspięła się na tą wysokość w 8,28 sekundy.

W zmaganiach kobiet zwyciężyła Edyta Ropek, przed klubową koleżanką Klaudią Buczek i reprezentantka Skarpy Lublin Pauliną Guz. Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Jakub Pociecha z MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Na drugiej pozycji uplasował się zawodnik MKS Tarnovia Maciej Kalita. Trzecie miejsce wywalczył Jędrzej Komosiński z KU AZS PWSZ Tarnów.