Podium judoczki Błękitnych-MPEC - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Podium judoczki Błękitnych-MPEC

Ponad 1500 zawodników i zawodniczek z Europy, USA i Brazylii wzięło udział w zorganizowanym przez UKS Ryś Warszawa Warsaw Judo Open w kategorii junior, junior młodszy oraz młodzik. Tarnów reprezentowało trzech zawodników: Magdalena Górska (Pałac Młodzieży) oraz Klaudia Dziarmaga i Dawid Reneson (oboje Błękitni-MPEC).

Podium judoczki

W pierwszym dniu rywalizacji w wyższej wadze do 70 kg brązowy medal wywalczyła Klaudia Dziarmaga. Klaudia startująca zwykle w wadze do 63 kg z powodu nadwagi (100 gramów) musiała podjąć rywalizację w wyższej kategorii wagowej. Na podium jako jedyna w tej wadze stanęła tuż obok reprezentantek Holandii i Niemiec. W pierwszej rundzie eliminacji uległa przez waza-ari późniejszej triumfatorce swojej wagi Hooi Kim, która wciągnęła tarnowiankę do repasaży, dając tym samym szansę podopiecznej Krzysztofa Sieniawskiego na walkę o miejsce na podium. Klaudia szansę wykorzystała, pokonując m.in.  wicemistrzynię Polski Annę Dybę z MacaoKlub Wrocław.

W drugim dniu do rywalizacji w wadze do 66 kg, w tej kategorii o medale walczyło 81 zawodników,  przystąpił Dawid Reneson. Dwa z czterech pojedynków rozstrzygnął na swoją korzyść, w dwóch musiał uznać wyższość przeciwnika.

Bardzo dobrze w Warszawie zaprezentowała się też podopieczna Bogusława Kocika. Magdalena Górska w wadze 70 kg zajęła ostatecznie piątą lokatę.