Podwójna radość z wygranej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Podwójna radość z wygranej

W ostatnim w tym roku spotkaniu o mistrzostwo pierwszej ligi małopolskiej mężczyzn, siatkarze Iskierki Krzyż Tarnów zmierzyli się na wyjeździe z Ogniwem Piwniczna. Zaległy pojedynek trzeciej kolejki zakończył się wygraną podopiecznych trenera Andrzeja Łosia 3-1 (25-19, 17-25, 25-18, 25-10). Po tym zwycięstwie, mający jeszcze do rozegrania zaległy mecz z UKS Hutnik Kraków, tarnowianie zajmują trzecie miejsce w tabeli.

- Zagraliśmy w Piwnicznej bardzo dobry mecz, dzięki czemu rok 2017 zakończyliśmy zwycięstwem. Wygrana ta cieszy nas tym bardziej, że sala w Piwnicznej nigdy nam specjalnie nie „leżała”, a w dodatku pokonaliśmy sąsiada w tabeli. Można więc powiedzieć, że był to nasz podwójny sukces i cieszymy się z niego podwójnie – mówi trener Iskierki Krzyż Tarnów Andrzej Łoś.

Nie licząc drugiego seta, w tarnowskim zespole bardzo dobrze funkcjonowało w tym spotkaniu przyjęcie. Tarnowianom niemal wszystko wychodziło przy tym w obronie, w dodatku rozbijali rywali zagrywką, co ułatwiało im wyprowadzanie skutecznych ataków. Po wysoko przegranym drugim secie, w naszej ekipie pojawiło się nieco obaw o dalsze losy meczu. Na szczęście okazały się one całkiem bezpodstawne, co szczególnie widoczne było w czwartym secie.

Iskierka Krzyż: Jacek Waśko, Dawid Gębala, Maciej Kawa, Łukasz Oleszczuk, Maciej Żeleźnik, Marcin Wójcik, Konrad Dzwierzyński (libero) oraz Jakub Basta, Adam Szwed, Kacper Lazarowicz i Piotr Pustelnik.